Sposoby na przytulne wnętrza

Zdarza się czasem, że dom mimo bogatego wyposażenie nie jest przyjemny i przytulny. Jest zimny, niemiły i źle się w nim czuje. A w innym przypadku mimo niebogatych mebli i ubogiego wyposażenia w pomieszczeniach jest miło i ciepło. Chętnie się w nich przebywa, bo emanują jakąś dobrą energią.

Jakie są sposoby na przytulne wnętrza?

Przytulne wnętrza, to takie, które w lecie, gdy z nieba leje się żar są ono chłodne i można w nich odetchnąć świeżym powietrzem. A podczas zimy, gdy na dworze jest mróz i hula wiatr sypiąc śniegiem w okna w domu jest ciepło. Ponadto o przytulnym wnętrzu decydują ludzie. Osoby kontaktowe, serdeczne, szczere, otwarte zawsze ocieplają wizerunek domu. Oczywiście nie chodzi tu o temperaturę, lecz o atmosferę. I aurę, jaką wokół siebie roztaczają. Natomiast osoby ponure, małomówne, smutne, albo osoby pyszne, cwane, czy przemądrzałe oziębiają swoim postępowaniem wnętrze ich domu. Poza tym, o przytulności wnętrza decydują dobrze dobrane meble i dodatki. Na pewno nie jest przyjemny natłok wszystkiego. Pomieszczenie takie raczej przygnębia niż daje poczucie przytulności. Zbyt mało mebli, to też nie wyjście, jeżeli chodzi o przytulność pomieszczeń. Bo, gdy w pomieszczeniu będzie tylko stół i krzesła, to raczej nie będzie ono nastrojowe. Najlepiej, gdy zachowany jest zloty środek. Czyli nie ma tłoku, ale i nie ma świecenia pustkami. Materiałem, który bardzo ociepla każde wnętrze jest drewno. Wszystko jedno, gdzie się ono znajduje. Czy jest to drewniana podłoga, czy boazeria, która jest ciepła, lecz wyszła z mody. Drewniane mogą być parapety, drewniane doniczki na kwiatki, drewniane ramy obrazów, z drewna wykonane meble, drewniany stół. Albo z listewek zrobiona ścianka oddzielająca coś, na której pną się rośliny.

Dodatki w mieszkaniu

Dodatki stosowane w umiarze także ocieplają wnętrze mieszkania. Jak na przykład kolorowe poduszeczki na kanapie, czy niewielki bukiecik kwiatów na stole. Ciepły kolor ścian także czyni pomieszczenia przytulnymi. Podobnie, jak coś na oknach. Może firanka zmysłowo upięta, albo zasłony. Do tego ciekawe rolety. Chcąc stworzyć przytulne mieszkanie nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, które bardzo dużo wnosi uroku i przytulności. I tu dużo do powiedzenia mają lampy stojące i oświetlające na przykład miejsce, gdzie stoi fotel, przy którym możemy napić się kawy lub poczytać. Umiejętnie dobrane rośliny i ustawione w odpowiednim miejscu także dodają wnętrzu przytulności. Przy większej przestrzeni mieszkania warto pokusić się o stworzenie zielonego kącika, który dodatkowo może być lekko oświetlony.

Redakcja otokrakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *