Pomysły na dekoracje stołu

Stół jest jednym z najważniejszych obiektów w salonie, zwłaszcza kiedy przyjmujemy gości zależy nam, by prezentował się jak najlepiej. Również na co dzień wygląd stołu jest bardzo ważny, potrafi on odmienić atmosferę i wygląd całego pomieszczenia.

Pierwszym pytaniem na jakie, należy sobie odpowiedzieć to czy w ogóle chcemy mieć na swoim stole obrus?

Nie jest on konieczny, by mieć piękny wystrój, jednak jeśli zdecydujemy się na obrus warto wiedzieć, że standardowa długość to taka, która zwisa ze stołu na około 25 cm. Oczywiście można również postawić na ciekawą asymetrię lub dla osób lubiących wyłamywać się ze schematu – królewską długość, aż do podłogi. Jeśli Twój salon lub jadalnia jest w kolorach klasycznych – bieli lub beżu nie bój się dodać trochę koloru na swój stół wybierając jakiś kolorowy obrus, który ożywi Twoje wnętrze. Natomiast kiedy pomieszczenie jest ewidentnie w żywych kolorach, jasne, klasyczne nakrycie stołu doda świeżości i elegancji wnętrzu i nie sprawi, że będzie przesadnie kolorowe.

Wszelkie wazony, rośliny i oświetlenia na stole są klasyczną dekoracją, co jednak nie oznacza, że musi wyglądać banalne.
Przez środek stołu może się wić piękny zielony bluszcz, spod którego będą wyglądać piękne delikatne róże i małe nastrojowe świeczki.

Na stole można umieścić małe geometryczne pojemniki, do których będą włożone będą kwiaty lub świeczki. Taki dodatek ucieszy oko i sprawi, że wystrój stanie się świeży i elegancji, a dzięki kształtowi pojemników również oryginalny.

Kolejne pomysły na dekoracje stołu to dodające świeżości i oryginalności są kwiaty włożone do owoców

Należy się zastanowić jaki kolor pasuje do aranżacji i sięgnąć po pasujący owoc np. jeśli potrzebujesz czerwieni wybierz jabłko, zieleni to limonka, a pomarańcz to oczywiście pomarańcza. Przekrój owoc na pół i po prostu włóż w niego kwiat pamiętając, by przyciąć łodygę do pasującej długości.

Z takich owoców również można stworzyć świeczniki na małe tealighty, wystarczy wyciąć środek owocu, tak by zmieścił się wkład – będzie to niezwykle elegancka i niebanalna dekoracja.

Jeśli masz w domu niepotrzebne okrągłe akwarium lub inny okrągły szklany pojemnik może się ono stać wiodącą dekoracją wnętrza. Wystarczy włożyć do niego kilka pięknych kamyczków – mogą być białe, szare czy kolorowe, napełnić wodą i na jej wierzch ustawić pływającą świeczkę. Zjawiskowy efekt gwarantowany.

Warto również pomyśleć o ozdobach wiszących nad stołem, na rynku jest wiele żywych ogrodów szklanych, które można powiesić nad stołem i zawsze będą pasować dodając uroku i wdzięku całej aranżacji.

Warto puścić wodzie fantazji i nie bać się nowoczesnych rozwiązań, to właśnie dzięki nim stół, a tym samym wnętrze nabierze charakteru i niepowtarzalności.

Redakcja otokrakow.pl