Co to jest magnes neodymowy do poszukiwań i jak go używać?

Rozmawiając na temat magnesów neodymowych, większość osób kojarzy je z silnikami, ruchomymi układami mechanicznymi lub warsztatami mechanicznymi i narzędziami. Oczywiście są to dobre skojarzenia, gdyż tego typu rozwiązania najczęściej spotykane są w takich miejscach. Warto jednak uświadomić sobie, jak naprawdę imponujący potencjał mają do zaoferowania magnesy neodymowe. Potrzebujesz przykładu? Świetnym zobrazowaniem ponadprzeciętnej ilości zastosowań jest magnes neodymowy do poszukiwań. Jak go wykorzystać i jak wybrać odpowiedni model? Spieszymy z odpowiedziami!

Imponująca siła magnesów neodymowych do poszukiwań – czy naprawdę jest ona potrzebna?

Kiedy zwrócimy uwagę na to, jak dużą siłę oferują magnesy neodymowe, w pierwszej kolejności można zastanowić się nad tym, czy jest ona nam w ogóle potrzebna. Niewielki magnes neodymowy do poszukiwań jest w stanie wygenerować pole magnetyczne o potencjale kilkuset kilogramów. Trzeba więc przyznać, że jest to naprawdę ponadprzeciętny standard – zwłaszcza gdy porównasz magnes neodymowy do poszukiwań z magnesem ferrytowym, który jest dosłownie 10-krotnie słabszy.

Pamiętaj o tym, że pole magnetyczne tworzone przez magnes dostosowany do prac poszukiwawczych, po zanurzeniu w wodzie jest dużo słabsze. Jeśli więc na lądzie siła będzie wynosić kilkaset kilogramów, pod wodą może być to zaledwie kilkadziesiąt kilogramów lub nawet mniej.

Jak szukać skarbów przy użyciu magnesów neodymowych?

Zacznij od prostych realizacji i łów skarby przy brzegu. Każdy magnes neodymowy do poszukiwań powinien być wyposażony w element montażowy, do którego przymocujemy linę. Następnie wystarczy wrzucić magnes do wody i po chwili wyciągnąć (jak przy połowie ryb na popularny spinning). Gdy zobaczysz już, jaką wagę mają niektóre przedmioty w wodzie i ile wysiłku kosztuje taka praca, wypłyń nieco dalej na łódce i zacznij łowić. Pamiętaj, by mierzyć siły na zamiary. Gdy magnes trafi na zbyt ciężki przedmiot, ręczne wyciągnięcie go może okazać się niemożliwe. Obiekty zanurzone w wodzie zmienia ciężar.

Teraz możesz pochwalić się ponadprzeciętną wiedzą – w końcu nie każdy wie o istnieniu wielu zastosowań magnesów neodymowych. Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem lub szukasz wysokogatunkowych rozwiązań w atrakcyjnych cenach, sprawdź ofertę Magnes.com.pl. Każdy magnes neodymowy do poszukiwań prezentowany w sklepie to wysokogatunkowy produkt, który gwarantuję satysfakcję z inwestycji. Postaw więc na jakość zapewniającą zadowolenie i rezultaty w postaci udanych poszukiwań.

Redakcja otokrakow.pl