Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak planować zakupy?

22 września 2019


Kapitalizm kwitnie we współczesnym świecie, co nie dziwi nikogo. Każde święta są skrajnie komercjalizowanie. Producenci stosują różnorakie zabiegi psychologiczne, które mają na celu manipulowanie klientem. Cel jest jeden- wmówić ludziom, że dany produkt to artykuł niezbędny do przeżycia, choć w rzeczywistości może to być nic nie warty gadżet.

Hasła reklamowe

Prawdziwą sztuką nie jest sprzedanie klientowi to po co przyszedł do sklepu, sztuką nazywa się wciśnięcie mu kitu, na który nie miał zamiaru przeznaczyć ani grosza. Taki sam cel mają slogany podkreślające rzekomą wyjątkowość reklamowanego produktu. Nasza podświadomość jest nieustannie bombardowana naiwnymi hasłami, które często nie mają nic wspólnego z prawdą. Można jednak w pewnym stopniu ograniczyć skłonność do marnowania pieniędzy na głupoty.

Jak planować zakupy?

Trzeba na początku odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie zakupy? Na początek weźmy sobie pod lupę wyprawę do sklepu spożywczego. Każdy człowiek musi zaopatrywać się w żywność. Aby wydać jak najmniej należy przede wszystkim iść do marketu z pełnym żołądkiem. Gdy bowiem jesteśmy głodni, a dookoła widzimy mnóstwo smakowicie wyglądających produktów spożywczych, automatycznie kupujemy więcej. Jeśli będziemy najedzeni, taki niepożądany efekt nie będzie występował. Następnie warto przed każdymi zakupami sporządzić listę zakupów. Nie rozglądajmy się zbytnio po całym sklepie, bo jest bardzo prawdopodobne, że zmarnujemy pieniądze na głupie gadżety. Unikajmy płacenia kartą kredytową, ponieważ kiedy nie dajemy ekspedientce papierowych banknotów, tylko płacimy wirtualnymi środkami, to podświadomie nie odczuwamy tej straty tak mocno jak w przypadku fizycznej straty pieniędzy z portfela. Idziemy do sklepu po to co jest nam potrzebne i nie zwracamy uwagi na zachęcające hasła promocyjne. Dobrym pomysłem jest także dokonywanie zakupów przez internet. W domu mamy zdecydowanie więcej czasu na dokładne przemyślenie na co wydamy dostępne środki, ponadto oszczędzamy mnóstwo czasu na braku konieczności udania się do sklepu spożywczego. Następnie nie czekamy w kolejkach oraz siedzimy wygodnie w fotelu. Czy można chcieć więcej? Dalej jeśli chodzi o zakupy w galerii handlowej, również planujmy zakupy odzieżowe. Kilka razy zastanówmy się zanim przeznaczymy środki na jakieś niepotrzebne szmaty, ponieważ później pozostanie tylko żal i niepotrzebnie zmarnowane środki pieniężne. Pieniądze nie rosną na drzewach i nie można niepotrzebnie ich marnować. Szacunek do pieniądza do podstawowa zasada.

Redakcja otokrakow.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, wnętrza, ogród, stylowy lifestyle oraz praktyczne porady związane z pracą łączą się, by dostarczyć Ci inspiracji i wskazówek do kreowania piękna w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza z zakresu mody, aranżacji wnętrz, pielęgnacji ogrodu oraz poradnictwa zawodowego tworzy źródło inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników estetyki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak radzić sobie ze stresem
wstążki
Filtry do oczyszczacza powietrza Sharp - co trzeba o nich wiedzieć?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Filtry do oczyszczacza powietrza Sharp - co trzeba o nich wiedzieć?