Jak zwalczać przebarwienia na skórze?

Specjalistyczne zabiegi kosmetyczne nie są jedyną skuteczną metodą jak zwalczać przebarwienia na skórze. Z tym defektem estetycznym całkiem dobrze można sobie poradzić samodzielnie. Co prawda efekt nie będzie aż tak zjawiskowy i skóra nie stanie się nagle idealnie gładka, ale na pewno przebarwienia przynajmniej zauważalnie się rozjaśnią, dzięki czemu staną się o wiele mniej widoczne.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak zwalczać przebarwienia domowymi sposobami
  • jak skutecznie zwalczyć przebarwienia

Przeczytaj również: Kwasy AHA i BHA – charakterystyka i zastosowanie

Jak zwalczać przebarwienia domowymi metodami?

Oto kilka najskuteczniejszych sposobów. Bardzo skuteczna metoda radząca sobie z przebarwieniami to regularne wykonywanie domowych maseczek. Nie będą to jednak zwykłe maski nawilżające. Muszą zawierać w sobie takie składniki, które spowodują efekt rozjaśnienia skóry. Świetnie sprawdzi się w tej roli chociażby soda oczyszczona. Już sama jej nazwa wskazuje na to, że jest to związek o potwierdzonym działaniu oczyszczającym. Na ogół stosuje się go w kuchni, ale równie dobrze sprawdza się w domowej pielęgnacji ciała i włosów. Niektórzy taką sodę dodają nawet do szamponów, by wzmocnić efekt oczyszczenia kosmyków i nadać im niesamowitej lekkości. A jak przygotować maseczkę z sody? Wystarczy wymieszać ją z niewielką ilością wody mineralnej, a następnie nałożyć na skórę i pozostawić na kilkanaście minut. Po tym czasie maseczkę należy zmyć. Zabieg trzeba oczywiście powtarzać, by przyniósł on zamierzone efekty.

Metodę pierwszą można połączyć z drugą, czyli ze specjalistycznym tonizowaniem skóry. Co prawda w drogeriach da się znaleźć wiele takich produktów kosmetycznych, ale wystarczy spojrzeć na ich skład, aby się przekonać, że w żadnym wypadku nie są one naturalne, przez co mogą skórze bardziej zaszkodzić niż pomóc. A tonik w prosty sposób przygotować da się własnoręcznie.

Jak skutecznie zwalczać przebarwienia na skórze?

jak zwalczać przebarwienia na skórze

Wystarczy każdego dnia sięgnąć po zwykłą cytrynę, wycisnąć z niej sok i następnie przetrzeć nasączonym nim wacikiem skórę, na której występują przebarwienia. Zabieg powinno się powtarzać przynajmniej dwukrotnie w ciągu dnia – rano i wieczorem. A jeżeli i on okaże się mało skuteczny, warto wypróbować jeszcze jedną maskę, przygotowaną ze świeżego ogórka. Fantastycznie rozjaśni ona buzię i dodatkowo ją rozświetli.

Gdy jednak taka zwykła domowa pielęgnacja przestaje sobie radzić z estetycznymi problemami, trzeba niestety zainwestować w coś lepszego od domowych kosmetyków. A będą to oczywiście profesjonalne zabiegi. Istnieje całe mnóstwo specjalistycznych kuracji rozjaśniających cerę, którym można się poddać w każdym gabinecie medycyny estetycznej.

Redakcja otokrakow.pl