Jak dopasować szafę do sypialni?

Obecnie coraz częściej buduje się niewielkie parterowe domy, w których zwykle brakuje miejsca na oddzielną garderobę. Należy więc utworzyć ją w pomieszczeniu, które na co dzień będzie odgrywać inną rolę, czyli np. w sypialni, która powinna poradzić sobie z pomieszczeniem kilku dodatkowych szaf. Oczywiście niektórzy nie będą potrzebować aż tak licznych mebli, zwłaszcza jeśli mają niewiele ubrań i nie potrzebują kupować ich więcej. Przynajmniej jedna szafa do sypialni musi jednak w tym pokoju zagościć. Innej opcji po prostu nie ma.

Skoro jednak ktoś decyduje się na zastosowanie wyłącznie jednej szafy, z całą pewnością powinna być ona odpowiednio duża. Małych szaf nie warto kupować. Nawet jeśli w pokoju występują już inne meble do sypialni, w których też można chować ubrania bądź buty, prędzej czy później każdemu człowiekowi zabraknie w nich miejsca, więc lepiej być gotowym na taką sytuację. Szafa musi być więc duża. Praktyczna konstrukcja złożona z licznych szuflad i półek o odmiennych wielkościach umożliwi sprytną organizację przedmiotów, które można będzie estetycznie posegregować i uporządkować. Buty trafią na sam dół. Płaszcze zostaną powieszone na wieszakach w taki sposób, by nie trzeba było ich składać. Bielizna zagości natomiast w zamykanych szufladach, podobnie jak inne drobne elementy. Praktyczna szafa do sypialni powinna zapewniać domownikom różnego rodzaju miejsca do organizacji rzeczy.

Ostatnio w modzie są również podświetlane meble do sypialni. Szafy oświetla się przy pomocy niewielkich lampek halogenowych, które są umieszczane albo w ich wewnętrznych częściach, albo na zewnątrz – np. nad lustrem.

pifpafstudio.pl

Redakcja otokrakow.pl