Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Samsung Galaxy S24+, czyli AI na co dzień

20 maja 2024 Samsung Galaxy S24+


Sztuczna inteligencja w smartfonie to nie tylko marketingowy slogan, ale technologia przydatna każdego dnia. O tym, że naprawdę tak jest, można się przekonać na przykładzie modelu Samsung Galaxy S24+. Oto co potrafi urządzenie z najnowszej serii flagowców koreańskiego koncernu.

Samsung Galaxy S24+ – funkcje AI aparatów

Sztuczna inteligencja w smartfonie Samsung Galaxy S24+ pokazuje swoje możliwości m.in. w trakcie wykonywania zdjęć nocnych. W trakcie rejestrowania obrazu funkcja AI ISP poprawia widoczność obiektów znajdujących się w kadrze oraz tła za nimi. Obraz staje się jaśniejszy, a kolory wyraźniejsze. W ten sposób da się wykonywać również fotografie z trzykrotnym przybliżeniem¹.

Czasem korekta obrazu nie jest potrzebna, a zamiast niej liczy się jak najwierniejsze odwzorowanie fotografowanych obiektów. Samsung Galaxy S24+ daje taką możliwość dzięki Super HDR². W razie potrzeby obiekt uchwycony w tym trybie (a także innych) da się jeszcze poprawić. Jako smartfon z AI pozwala usuwać z kadru zbędne obiekty, np. osoby, które przypadkowo znalazły się za kamerą³.

Samsung Galaxy S24+ został ponadto wyposażony w opcję bezstratnego przybliżania obiektów widocznych w obiektywie⁴. Smartfon ułatwia też dostrzeżenie szczegółów już po zrobieniu zdjęcia. Taką możliwość daje funkcja bezstratnego przybliżania. Dzięki niej nawet po trzykrotnym przybliżeniu detale fotografii pozostają ostre tak jak bez użycia zoomu⁴.

Samsung Galaxy S24+ jako smartfon biznesowy

Samsung Galaxy S24+ ma szansę znaleźć stałe miejsce w kieszeni lub torbie niejednej osoby potrzebującej funkcji przydatnych w pracy. Jedną z nich jest opcja translacji mowy i tekstu⁵. Tłumaczenia na żywo mogą przydać się np. w trakcie rozmowy ze współpracownikiem lub kontrahentem z zagranicy. W trakcie delegacji funkcja pozwoli sprawniej skomunikować się m.in. z pracownikiem hotelowej recepcji⁶.

Precyzyjne oddanie swoich myśli w korespondencji e-mailowej i rozmowach poprzez komunikatory bywa trudne. Pomocą w kontakcie ze współpracownikami służy Asystent czatu. Dzięki tej funkcji użytkownicy Samsung Galaxy S24+ są w stanie dopasować sposób wypowiedzi do odbiorcy, czyli uczynić ją np. bardziej koleżeńską lub sformalizowaną⁷.

W smartfonie biznesowym, jakim jest Samsung Galaxy S24+ nie mogło zabraknąć rozwiązań zabezpieczających prywatne i służbowe dane. Za ochronę przed hakerami odpowiada oprogramowanie Samsung Knox. W telegraficznym skrócie jego działanie da się sprowadzić do wydzielenia szyfrowanej części dysku urządzenia. Na niej właśnie przechowywane są kody PIN, hasła do kont i aplikacji oraz dane biometryczne takie jak odciski palców.

Optymalizacja baterii Samsung Galaxy S24+ dzięki AI

W codziennej pracy potrzebny jest przede wszystkim telefon z mocną baterią. W modelu Samsung Galaxy S24+ jej pojemność wynosi 4900 mAh. Co więcej, sztuczna inteligencja uczy się codziennych interakcji użytkownika ze smartfonem i dopasowuje jej zużycie do tych zachowań.

Częste podłączanie modelu Samsung Galaxy S24+ do gniazdka albo powerbanka nie będzie więc potrzebne. Ostatecznie czas działania zależy jednak od intensywności użytkowania i wielu innych czynników, np. poziomu jasności ekranu, zastosowaniu (bądź nie) trybu ciemnego, jakości połączenia z siecią komórkową oraz Wi-Fi itd.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

¹ W ustawieniach aplikacji Camera Assistant należy włączyć dwukrotny zoom. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w Galaxy Store (stan na 23.04.2024).

² Funkcja dostępna w systemowej aplikacji Aparat.

³ Użycie funkcji skutkuje zmianą rozmiaru zdjęcia do 12 MP.

Odległości powiększenia przekraczające powiększenie 3x mogą powodować pewne pogorszenie obrazu.

Niektóre języki mogą wymagać pobrania darmowego pakietu językowego. Dostępność usług może się różnić w zależności od języka (stan na 23.04.2024).

W momencie wydania obsługiwanych jest 13 języków (17 regionów), w przyszłych aktualizacjach zostaną dodane kolejne języki.

Obsługiwane języki (Regiony):

chiński uproszczony, angielski (Indie, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone), francuski, niemiecki, hindi, włoski, japoński, koreański, polski, portugalski (Brazylia), hiszpański (Meksyk, Hiszpania, Stany Zjednoczone), tajski, wietnamski.

Niektóre z poniższych obsługiwanych języków są dostępne tylko po pobraniu pakietu językowego.

W momencie wydania obsługiwanych jest 13 języków (17 regionów), w przyszłych aktualizacjach zostaną dodane kolejne języki.

Obsługiwane języki (Regiony):

chiński uproszczony, angielski (Indie, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone), francuski, niemiecki, hindi, włoski, japoński, koreański, polski, portugalski (Brazylia), hiszpański (Meksyk, Hiszpania, Stany Zjednoczone), tajski, wietnamski.

Niektóre z poniższych obsługiwanych języków są dostępne tylko po pobraniu pakietu językowego.

Aby skorzystać z funkcji Browsing assist AI, musisz być podłączony do sieci i zalogowany do swojego konta Samsung.

Aby korzystać z Browsing assist, zaktualizuj najnowszą wersję aplikacji Samsung Internet.

Więcej informacji na stronie internetowej:

https://www.samsung.com/pl/support/mobile-devices/jak-skonfigurowac-i-uzywac-funkcji-sztucznej-inteligencji-asystent-przegladania-na-galaxy-s24/

Redakcja otokrakow.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, wnętrza, ogród, stylowy lifestyle oraz praktyczne porady związane z pracą łączą się, by dostarczyć Ci inspiracji i wskazówek do kreowania piękna w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza z zakresu mody, aranżacji wnętrz, pielęgnacji ogrodu oraz poradnictwa zawodowego tworzy źródło inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników estetyki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Samsung Galaxy S24+
Gdzie szukać informacji o własnym zadłużeniu
Najnowsze trendy w polskiej biżuterii

Jesteś zainteresowany reklamą?

Najnowsze trendy w polskiej biżuterii