Praktyczne powiększenie powierzchni użytkowej – taras przy domu zadaszony

Coraz większa grupa ludzi decyduje się na budowę własnego domu. Jego powierzchnia niekiedy musi zostać ograniczona warunkami finansowymi lub też rozmiarami działki. Myśląc o projekcie rozbudowy czy też budowy domu warto wziąć pod uwagę zaprojektowanie tarasu do niego przylegającego. Tego typu rozwiązanie posiada bardzo wiele zalet zarówno praktycznych jak i estetycznych. Jakie są korzyści wynikające z posiadania tarasu i dlaczego najlepiej wybrać jego zadaszoną wersję? Odpowiedź poniżej.

Zalety posiadania tarasu. Taras przy domu zadaszony
Niewątpliwym atutem tego rozwiązania konstrukcyjnego jest wyraźne powiększenie powierzchni użytkowej. Taras to idealne miejsce do wygospodarowania niewielkiego schowka dla rzadko używanych urządzeń czy ogrodowych krzeseł. Poza tym, w cieplejsze dni taras może pełnić rolę bawialni, jadalni czy biura. Dzięki swej stabilnej konstrukcji pozwala na łatwe ustawienie na nim mebli czy leżaków, a nawet specjalnego dywanu tarasowego. Z kolei dzięki swej uniwersalności może być aranżowany na wiele sposobów. Przyda się także jako pomieszczenie do organizacji przydomowego garden party czy grilla. Wystarczy girlanda ogrodowych lampek, ustawiony stół i kilka krzeseł – przyjęcie jest gotowe. Wybór zadaszonego tarasu pozwoli na pozbycie się obaw dotyczących zmiennych warunków pogodowych.

Taras przydomowy – przestrzeń łącząca dom i ogród
Weranda, balkon, a przede wszystkim taras stanowi łącznik pomiędzy terenem działki a domem, zachowując, po trosze, walory obu rodzajów przestrzeni. Bardzo duża grupa posiadaczy domków jednorodzinnych nie wyobraża sobie domu bez tarasu. I słusznie! Wyobraźmy sobie taką sytuację… Cisza i spokój poranka, ciepła, parująca herbata lub kawa w kubku – robimy dwa kroki wychodząc z kuchni i wskakujemy na wygodne siedzisko tarasowe kontemplując budzący się dzień. Albo inaczej – ciepłe jesienne popołudnie z herbatą i książką spędzone na świeżym powietrzu czy letnie wieczorne zachody słońca oglądane z łagodnie bujającej się tarasowej huśtawki. Taras posiada jeszcze jedną zaletę, o której warto wspomnieć – można dobudować go nawet kiedy dom jest już wykończony.

Taras jako element wzbogacający bryłę domu
Elegancki i stylowy taras będzie także ciekawy zabiegiem urozmaicającym front czy też boczne ściany budynku. Odpowiednio wyposażony, udekorowany roślinnością będzie stanowił element przyciągający uwagę i wzbogacający wizualnie projekt domu. Warto wiedzieć, że taras, jak dotąd kojarzony z parterowym położeniem, coraz częściej pojawia się także na poziomie piętra czy też poddasza nad garażem.

Przeczytaj więcej na naszemiasteczka.pl

Redakcja otokrakow.pl