Dezynfekcja klamek u drzwi

Mycie drzwi nie należy do czynności wykonywanych kilka razy w tygodniu. To byłaby przesada, chociaż być może i takie osoby się zdarzają, które zajmują się tym każdego dnia. Jednak nie jest to konieczne, aby poświęcać czas na odświeżanie drzwi z taką częstotliwością.

Mycie klamek

Od czasu do czasu, zazwyczaj przy okazji większych i gruntownych porządków zajmujemy się ich myciem i to w zupełności wystarcza. Inną sprawą jest higiena klamek, które przecież używamy na co dzień i to o ich czystość musimy zadbać. Nie jest to sprawa skomplikowana i czasochłonna, jednak nie zawsze o dezynfekcji klamek pamiętamy. Wystarczy co kilka dni przetrzeć je wilgotną szmatką z użyciem odpowiedniego detergentu, następnie suchą i gotowe. To prosty, szybki i skuteczny sposób na pozbycie się zanieczyszczeń i bakterii. Możemy w tym celu skorzystać z jednorazowych chusteczek do dezynfekcji, co jeszcze bardziej ułatwi sprawę.

Dostępne w drogeriach

Sprawdzają się one znakomicie, a zakup ich nie sprawi nam kłopotu, gdyż każda drogeria ma je w swojej ofercie. Ze względu na ich szeroki asortyment wybierzmy takie, które najbardziej nam odpowiadają. Ich zastosowanie nie ogranicza się do dezynfekcji klamek, a wręcz przeciwnie mają szerokie zastosowanie. W każdym razie nie zapominajmy o tym, że o higienę klamek należy dbać nie tylko przy okazji mycia drzwi. Czy użyjemy wilgotnej szmatki czy jednorazowej chusteczki nie ma to znaczenia, ważne by były czyste i higieniczne.

Zobacz więcej podobnych artykułów na domowepiekno.pl

Redakcja otokrakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *