Rozważne zakupy

Przemyślane zakupy to problem, z którym boryka się większość kobiet, bowiem kochają one zakupy pod wpływem impulsu jakim często są przeceny i wszelakie promocje z sklepach stacjonarnych i internetowych.

Jak zatem nie kupić niepotrzebnych rzeczy, jeśli kusi nas 50 % przecena?

Istnieje wiele odpowiedzi na pytanie jak kupować rozważnie. Nadrzędną zasadą w tym temacie jest po prostu plan działania. Brzmi banalnie, prawda? Taki plan najlepiej wykonać zaraz po otrzymaniu wynagrodzenia z pracy. Dlaczego właśnie wtedy? Ponieważ wtedy wiemy jaka część wypłaty pochłoną rachunki, paliwo, lekarstwa, składki w szkole, urodziny mamy i wyjazd do zoo. Po odliczeniu miesięcznych zobowiązań, tych stałych i również tych pojawiających się raz do roku jak urodziny, powinna pozostać kwota na życie. Właśnie z tej kwoty przeznaczamy część na żywność, a reszta (o ile pozostaje!) to pieniądze, które możemy zainwestować, odłożyć bądź wydać na rozważne zakupy.

Mając czarno na białym kwotę, którą możemy wydać na zakupy odzieżowe istnieje wielka szansa na to, że wydamy ją mądrze. Kolejnym krokiem przed zakupowym szałem jest lista zakupów dostosowana do pory roku. Warto zastanowić się, jakich ubrań brakuje nam w aktualnej porze roku lub w co zaopatrzyć się na okazję nadchodzącej wiosny czy jesieni.

Research szafy

Przed listą zakupów warto zrobić dokładny reseach swojej szafy, by niepotrzebnie nie zaopatrzyć się w setną parę butów zimowych. Człowiek nie zdaje sobie sprawy ile w szafie ma nienoszonych rzeczy, a co ciekawe- wiele z nich jest w idealnym stanie i bez problemu przetrwa kolejne kilka sezonów.

Jak kupować rozważnie to bardzo częste pytanie, które pojawia się w głowie każdej osoby, która właśnie zaczęła życie na własny rachunek lub która chce zaoszczędzić. Często pojawia się nie tylko przy okazji zakupów odzieżowych, ale także tych codziennych- żywieniowych. Zatem jak kupować, żeby nie zwariować, a nasz portfel nie odczuł, że wracamy z zakupów?

Podstawą jest plan zakupów oraz określenie kwoty wolnej na właśnie takie zakupy. Z czasem taka praktyka nauczy kupowania taniej, a zaoszczędzone pieniądze będą mogły zaprocentować w przyszłości.
Świetnym sposobem jest odkładanie drobnych kwot z reszty, do małej puszki czy słoika. Gwarantowane, że w krótkim czasie uzbiera się pokaźna sumka, którą bez wyrzutów będzie można wydać na nowe buty, sukienkę czy wypad na babski wieczór z przyjaciółkami.

Nie wierzysz? Sprawdź taki plan działania już dzisiaj i dowiedz się jak kupować rozważnie, bo to jak najbardziej możliwe!

Redakcja otokrakow.pl