Pozew o zapłatę to nie koniec! Dowiedz się, jak napisać skuteczny sprzeciw

Świadomość swoich praw jest zdecydowanie pozytywne. Nie możemy na tym nic stracić, za to możemy wiele zyskać. Szczególnie wtedy, gdy przychodzi nam do bronienia swoich praw i wyjścia z sądowych sytuacji. Jeśli więc masz dług, to może wiązać się on z koniecznością walczenia o umorzenie na drodze sądowej. Wszystko zacznie się od nakazu zapłaty i pozwu. To odpowiedni moment, aby prawnik pomógł nam w wyjściu z sytuacji. Jak to wszystko najlepiej rozegrać?

Kiedy pojawia się dług, czyli o sytuacji w Polsce

Na koniec 2020 roku Polacy byli zadłużeni na ponad 48 miliardów złotych. Ta kwota cały czas rośnie. Tak więc na polski rynku zdecydowanie potrzebne jest oddłużanie i walczenie o swoje prawa, szczególnie w przypadku niesprawiedliwych roszczeń. Wciąż wiele osób nie wie, jak sobie radzić z problemami finansowymi. Największym zagrożeniem są zaciągane kredyty oraz pętla chwilówek, w którą łatwo jest wpaść. Niestety, nie tak łatwo już z niej wyjść. Od jednej, niepozornej pożyczki można szybko przejść do tego, że odwiedza nas windykator. Nie pozwólmy więc, by jedna chwilówka przerodziła się w dług, którego nie będziemy w stanie spłacić!

Akcja antywindykacja – jak poradzić sobie z pozwem?

Firma oddłużeniowa pomaga w pozwach sądowych o zapłatę. Doświadczeni prawnicy doskonale wiedzą, jak w takich sytuacjach postępować. Co więcej nie działają pod wpływem emocji, jak to mogą robić pozwani, którzy nie znają się na prawie. Kancelaria Eurolege pomaga właśnie takim osobom. Wszystko zacznie się od wystosowania pisma – sprzeciw od nakazu zapłaty. Najważniejsze, aby był on przygotowany w odpowiedniej formie i dostarczony do sądu w określonym czasie. Na odwołanie mamy dwa tygodnie od otrzymania pozwu. Dlatego konieczne jest szybkie działanie, ale nie może być ono nieświadome. Koniecznie zasięgnij pomocy prawnej. Mamy wtedy największe szanse na to, że nasz dług zostanie umorzony.

Skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty – co powinien zawierać?

Kancelaria oddłużeniowa z pewnością dopilnuje, aby nasze pismo było dobrze przygotowane. Skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty to nie tylko odpowiednie argumenty, ale także trzymanie się przepisów prawa. Chodzi tu o dotrzymanie terminu, zawarcie potrzebnych danych oraz dostarczenie dokumentów. Nie musisz martwić się o ewentualne koszty, gdyż złożenie odwołania jest bezpłatne. Pozew o zapłatę może być wniesiony do e-sądu, co jeszcze bardziej ułatwi dostarczenie naszego sprzeciwu.

Ważne! Pamiętaj o terminie złożenia odwołania!

Dotrzymanie terminu do złożenia odwołania jest niezwykle ważne! Dlatego nie wolno bagatelizować sprawy czy odkładać jej na później. Jeśli nie złożymy sprzeciwu w ciągu dwóch tygodni, to nakaz zapłaty stanie się prawomocny i będzie można go egzekwować. Można powiedzieć, że staniemy się wtedy winni i będziemy musieli uiścić dług. Wtedy sprawa jeszcze bardziej się skomplikuje, a wyjście z pętli chwilówek będzie niezwykle trudne.

Redakcja otokrakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *