Jak dbać o przedłużane rzęsy?

Naturalne rzęsy są bardzo podatne na uszkodzenia i niestety to samo można powiedzieć o rzęsach przedłużanych. Mimo iż są sztuczne, cechuje je także niezwykła delikatność. Każda kobieta, która postanowi się w nie „zaopatrzyć”. Powinna również dowiedzieć się, jak o nie dbać, by cieszyć się nimi jak najdłużej. Niezbędne okazuje się w tym przypadku przestrzeganie pewnych zasad pielęgnacyjnych. Warto o nie zapytać kosmetyczkę. Profesjonalistka w tym fachu powinna sama wytłumaczyć klientce, jak dbać o przedłużane rzęsy, by wyglądały one jak najlepiej i zachowały ten wygląd na długi czas.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wygląda pielęgnacja po zabiegu przedłużania rzęs
  • pielęgnacja po upływie 48h od zabiegu

Przeczytaj także: Naturalne odżywki do rzęs

Pielęgnacja po zabiegu

Najważniejsze zasady tyczą się pielęgnacji tuż po zabiegu, której należy przestrzegać przez ok. 48 godzin, czyli całe dwie doby. W tym czasie nie wolno w żadnym stopniu ingerować w rzęsy – dotykać ich, czesać czy nawet pocierać. Każdy taki kontakt może doprowadzić do wypadnięcia włosków. Nie powinno się również stosować wysokich temperatur. Sauna jest absolutnie zakazana, podobnie zresztą jak i kąpiele w ciepłej wodzie oraz używanie suszarek do włosów. Warto też zachować pewną ostrożność podczas pielęgnacji twarzy. Najlepiej w tym czasie zrezygnować z przeprowadzania zabiegów, które mogłyby jakkolwiek zaszkodzić oczom i odstawić na dwa dni krem pod oczy. Jest to absolutne minimum zalecane tuż po zabiegu. Zasady warto zapisać sobie na kartce, by bezwzględnie ich przestrzegać.

A jak dbać o przedłużane rzęsy po upływie czterdziestu ośmiu godzin od momentu przeprowadzenia zabiegu?

Należy uważać przede wszystkim podczas zmywania makijażu. Oczywiście wolno korzystać ze środków kosmetycznych przeznaczonych do demakijażu. Należy jednak wybierać te jak najbardziej naturalne i skoncentrowane, które pozwolą pozbyć się cieni i tuszu bez przesadnego tarcia oczu. Nie powinno się natomiast używać tłustych preparatów w okolicach rzęs. Wszelkie olejki do twarzy najlepiej odstawić i zastąpić je lekkimi kremami nawilżającymi. W tym okresie zakazane stają się również płatki kosmetyczne, waciki i wszystko to, co zawiera włókna sztuczne. Kosmetyki można nakładać na twarz palcami lub aplikować je z pomocą specjalnych szmatek wykonanych z materiałów naturalnych.

Oczywiście znajdzie się mnóstwo takich kobiet, które stwierdzą, że nie miały pojęcia o tym, jak dbać o przedłużane rzęsy, a i tak udało im się zachować perfekcyjny efekt zabiegu na długi czas. Są to jednak wyjątki potwierdzające regułę. A kosmetyczki, które na pewno się na tym znają, zgodnie stwierdzają, że pielęgnacja po zabiegu jest równie ważna co sam zabieg.

Redakcja otokrakow.pl