Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Naturalne odżywki do rzęs

27 października 2022 naturalne odżywki do rzęs

Naturalne  odzywki do rzęs – jak je samemu zrobić i jakich składników używać? Długie, zdrowe i zadbane rzęsy to oczywiście marzenie wielu kobiet. Warto pamiętać o tym, że w codziennej pielęgnacji rzęs nie powinno zabraknąć sprawdzonego i bezpiecznego produktu do demakijażu oraz skutecznej i mocno regenerującej odżywki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak dbać o rzęsy
  • jakie są domowe sposoby na długie rzęsy
  • jakie są naturalne odżywki do rzęs
  • jakie są skuteczne sposoby piękne i długie rzęsy

Jak dbać o rzęsy?

Zdrowe, moce i długie rzęsy stanowią wypadkową wielu czynników. Warto pamiętać o tym, że na stan i wygląd rzęs, oprócz genetyki, ogromny wpływ ma także jakość stosowanej pielęgnacji.

Podstawą codziennej pielęgnacji rzęs powinien być przede wszystkim dokładny demakijaż wykonany przy pomocy bezpiecznych i delikatnych produktów. Podczas demakijażu wrażliwej okolicy oka doskonale sprawdzą się między innymi skuteczne płyny dwufazowe, które łatwo usuną nawet wodoodporny makijaż.

Warto pamiętać o tym, że na kondycję rzęs wpływ także jakość oraz rodzaj stosowanej maskary. Tusz do rzęs powinien zostać dopasowany między innymi do grubości, długości i aktualnego stanu włosków. Podczas zakupu maskary warto zwrócić uwagę na to, by wybierane produkty zawierały wartościowe substancje odżywcze, które wzmocnią i odżywią rzęsy. W przypadku osób ze skłonnością do podrażnień i alergii koniecznym może okazać się zakup hipoalergicznego, delikatnego tuszu.

Naturalne odżywki do rzęs – oliwa z oliwek

naturalne odżywki do rzęs

Oliwa z oliwek to jeden ze skutecznych sposobów na mocne i długie rzęsy. Oliwa z oliwek doskonale wzmacnia i odżywia osłabione włoski, znacznie przyspieszając ich porost.

Podczas aplikacji oliwy z oliwek warto pamiętać o dokładnym pokryciu całej powierzchni rzęs, koniecznie trzeba uważać również na to, by oliwa nie dostała się do oka. Warto podkreślić, że regularne stosowanie oliwy z oliwek przynosi widoczne i trwałe efekty. Wzmocnienie, wydłużenie i zagęszczenie rzęs widoczne jest już po miesiącu systematycznego stosowania oliwkowej odżywki.

Naturalne odżywki do rzęs – olejek rycynowy

Olejek rycynowy to jeden z najlepszych sposobów na poprawę kondycji i wyglądu rzęs. Olejek rycynowy doskonale wzmacnia rzęsy, przyczyniając się do odbudowy naturalnej bariery ochronnej włosków. Oprócz tego naturalne odżywki do rzęs na bazie olejku rycynowego pomogą w zagęszczeniu i wydłużeniu włosków.

Nakładanie olejku rycynowego nie powinno sprawić większego problemu, podczas aplikacji odżywki warto pamiętać jednak o tym, by produkt nie dostał się do oka. Olejek rycynowy należy stosować na noc, najlepiej co 2-3 dni.

Olejek arganowy – skuteczny sposób na piękne i długie rzęsy

Kolejny doskonałym sposobem na poprawę kondycji rzęs jest stosowanie olejku arganowego. Olejek arganowy mocno nawilża i odżywia rzęsy oraz pomaga w poprawie ukorzenienia cebulek. Oprócz tego regularne stosowanie odżywek bazujących na olejku arganowym pomaga w widocznym pogrubieniu rzęs.

Ponadto naturalne odżywki do rzęs na bazie olejku arganowego usprawniają proces odnowy komórkowej i przedłużają cykl wzrostu włosa, chroniąc rzęsy przed przedwczesnym wypadaniem. Nie można zapominać również o tym, że olejek arganowy jest niezwykle delikatny, dzięki czemu sprawdzi się nawet w przypadku osób ze skłonnością do podrażnień.

Redakcja otokrakow.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, wnętrza, ogród, stylowy lifestyle oraz praktyczne porady związane z pracą łączą się, by dostarczyć Ci inspiracji i wskazówek do kreowania piękna w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza z zakresu mody, aranżacji wnętrz, pielęgnacji ogrodu oraz poradnictwa zawodowego tworzy źródło inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników estetyki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kwasy aha i bha
naturalne odżywki do rzęs

Naturalne odżywki do rzęs

27 października 2022

laminacja rzęs w domu

Jesteś zainteresowany reklamą?

laminacja rzęs w domu