Aloes – jak go wykorzystać w codziennej pielęgnacji?

Ostatnio zapanowała moda na kosmetyki stworzone na bazie aloesu. Od lat goszczą one w pielęgnacji stosowanej przez Azjatki, ale teraz polubiły się z nimi także panie zamieszkujące Europę, a w tym i Polki. Żel z aloesu jak stosować – na pewno każda kobieta, która go kupi, chciałaby się tego dowiedzieć. Na szczęście można znaleźć wiele zastosowań dla tego typu preparatów. Są one wręcz uniwersalne, ponieważ potrafią dostosować się do różnych potrzeb skóry i w każdym przypadku zadziałać nieco inaczej.

Żel z aloesu

Żel aloesowy odnalazł się w codziennej pielęgnacji ciała ze względu na swoje niepodważalne właściwości. Zawiera on sporą ilość witamin. Pozyskiwany z niego miąższ bogaty jest w witaminy A, E i C, które są jednymi z najlepszych składników odżywczych dla skóry, ale też w witaminę B, która w „zwykłych” kosmetykach raczej nie występuje. Zawiera także cały wachlarz dodatkowych substancji mineralnych. Każda z nich, nałożona bezpośrednio na skórę, jest w stanie przeniknąć przez jej zewnętrzną warstwę, przedostać się do środka i wzmocnić ciało od środka. Ogólnie rzecz biorąc żel z aloesu wykazuje się właściwościami regeneracyjnymi, dlatego często polecany jest kobietom zmagającym się z podrażnieniami lub bliznami. Niektórzy chwalą go także za zdolność do zwalczania bakterii. To po prostu produkt wielofunkcyjny.

Żel z aloesu jak stosować, by najwięcej na nim zyskać?

Możliwości jest całe mnóstwo. Można go stosować niemalże na każdej partii ciała i to w różnych celach. Bardzo ważne jest jednak to, by wybrać dla siebie odpowiedni typ kosmetyku, czyli wcześniej zapoznać się z jego składem i go zanalizować. Im więcej aloesu w preparacie, tym jest on bardziej wartościowy. Najlepsze preparaty niemalże w stu procentach składają się z miąższu pozyskiwanego z aloesu i choć są one znacznie droższe od tych, które jedynie wzbogaca się tą niezwykła roślinną, właśnie w nie warto inwestować. Taki preparat będzie bowiem całkowicie naturalny i tym samym neutralny dla skóry. Na pewno jej nie zaszkodzi. Wspaniale ją natomiast odżywi, nawilży i zregeneruje, by zapewnić jej jeszcze lepszy wygląd.

Żel z aloesu najczęściej stosowany jest bezpośrednio na ciele. Wystarczy nałożyć jego niewielką ilość na skórę tuż po kąpieli i delikatnie go wetrzeć, aby cieszyć się idealną gładkością nóg i doskonale nawilżonymi ramionami. Niektóre kobiety dostrzegły także inne właściwości żelu, wykorzystując go jako bazę pod makijażu. W tej roli też może się on sprawdzić. Na pewno nie zapcha skóry, a jedynie przygotuje ją do przyjęcia kolorowych kosmetyków.

Redakcja otokrakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *