Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie – dlaczego warto?

Każdy z nas marzy o pięknym, białym uśmiechu. W dzisiejszych czasach nie jest on już zarezerwowany tylko i wyłącznie dla gwiazd i celebrytów. Aby go uzyskać, wystarczy odwiedzić sprawdzony gabinet stomatologiczny oraz poddać się profesjonalnemu wybielaniu zębów. Najlepsze efekty w tym zakresie oferuje dentysta w Krakowie, gdyż dysponuje nowoczesnymi metodami, które jest w stanie prawidłowo dobrać do pacjenta oraz jego indywidualnych potrzeb. Wybielanie zębów w gabinecie daje nie tylko lepsze, bardziej spektakularne efekty, ale jest także dużo bezpieczniejsze dla zdrowia naszego uśmiechu niż popularne domowe metody, do których należy podchodzić z dużą ostrożnością.

Dlaczego nasze zęby nie są śnieżnobiałe z natury?

Odcień naszych zębów jest uwarunkowany genetycznie. W wyniku tego czynnika jedne osoby mają naturalnie bielsze kości, inni natomiast delikatnie żółte. Jest to jak najbardziej prawidłowe zjawisko, a problem z kolorem zębów jest bardziej natury estetycznej niż wiąże się z kwestiami zdrowotnymi. Na odcień naszych zębów wpływa także prowadzony tryb życia. Osoby, które regularnie sięgają po herbatę, kawę, czerwone wino oraz inne produkty spożywcze mające tendencję do tworzenia na powierzchni zębów ciemniejszych osadów, będą miały mniej biały uśmiech od ludzi stosujących tzw. białą dietę, bez tego typu produktów.

Czynnikiem w istotny sposób zmieniającym odcień naszych zębów są także papierosy. Palacze są nie tylko bardziej narażeni na choroby zębów i dziąseł, ale także mają bardziej żółte zęby. Rezygnacja z tego nałogu może więc przynieść istotne korzyści nie tylko dla naszego zdrowia, lecz także estetyki naszego uśmiechu. Także osoby z wadami zgryzu z reguły mają bardziej żółte zęby. Wynika to z prostego faktu – codzienna pielęgnacja nierównych zębów jest dużo bardziej wymagająca niż prostego, regularnego zgryzu, co również w istotny sposób wpływa na ich odcień.

Jak wygląda profesjonalne wybielanie zębów u dentysty w Krakowie?

Najlepszym sposobem na pozbycie się żółtego odcienia zębów jest profesjonalne wybielanie w gabinecie. Dentysta w Krakowie dokładnie zapozna się ze stanem naszych zębów oraz dobierze metodę, która przyniesie satysfakcjonujące efekty oraz przywróci naszemu uśmiechowi jego naturalny blask. Na pierwszej wizycie lekarz przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad oraz ustala, czy w jego przypadku wybieralnie jest możliwe oraz jaka metoda będzie najbardziej odpowiednia. Przeciwskazaniem do zabiegu jest m. in. próchnica, paradontoza oraz stan zapalny w obrębie dziąseł, które należy najpierw usunąć, a dopiero później myśleć o wybielaniu.

Dentysta w Krakowie nie zaleca wybielania także kobietom w ciąży oraz mamom karmiącym piersią i nie przeprowadza tego typu zabiegów u młodzieży w wieku poniżej 16 lat. Jeśli w naszym przypadku nie ma natomiast przeciwwskazań, dentysta dobierze odpowiednią metodą oraz zadba o jej prawidłowe wykonanie w gabinecie. Udzieli także stosownych rad, jak dbać o zęby bezpośrednio po zabiegu, aby efekty profesjonalnego wybielania utrzymały się jak najdłużej.

Partnerem artykułu jest DentoCentrum – Twój sprawdzony dentysta Kraków.

Redakcja otokrakow.pl