Jaki rower kupić do miasta?

Jeśli by chcieć wybrać jedno miejsce, gdzie rowery cieszą się zdecydowanie największą popularnością, to bez wątpienia byłoby to miasto. Dzięki temu, że są one w stanie szybko i sprawnie przemieszczać się po całym mieście bez stania w korkach i zbędnego tracenia czasu, to wybierane są przez coraz większą grupę osób. Warto więc wiedzieć, jaki rower kupić do miasta, by w możliwie jak najlepszy sposób pasował on swoją budową i wyposażeniem do tego miejsca.

Dlaczego trzeba dobrze dobrać rower do miasta?

Zanim jednak udamy się na zakupy z zamiarem nabycia nowego roweru do miasta, najpierw warto się zastanowić nad tym, z jakiego powodu trzeba tego wyboru dokonać bardzo precyzyjnie i z największą uwagą. Co konkretnie sprawia, że miasto to tak trudne dla rowerów miejsce? Choć jeżdżenie po mieście rowerem to sama przyjemność, to jednak towarzyszy temu również spore niebezpieczeństwo i wiele problemów związanych z infrastrukturą. Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o tym, że miasto to naprawdę zróżnicowane pod względem uczestników ruchu miejsce. Obok rowerzystów poruszają się rolkarze, użytkownicy hulajnóg elektrycznych, czy też samochody oraz motocykliści. Taki tłok na drogach sprawia, że nie trudno jest o wypadek. Niestety również sama infrastruktura pozostawia wiele do życzenia. Nie tylko bywa dziurawa, lecz również często kiepsko oznaczona. Na drodze rowerowej bez problemu każdego dnia spotkać można pieszych, czy też wysokie krawężniki, a nawet źle zamocowane studzienki kanalizacyjne.

Kupujemy rower do miasta

Wszystkie powyższe sprawy jasno wskazują, że rower do miasta musi być wybrany w naprawdę przemyślany sposób. Nie tylko musi on być wygodny, lecz również szybki, a co najważniejsze bardzo zwrotny. Co więcej, powinien być także wyposażony w dobre hamulce oraz wygodny amortyzator. Czy da się taki rower znaleźć? Czy jest jakiś szczególnie mocno polecany model, który pasować będzie do powyższych wytycznych? Żeby móc ocenić to, czy da się znaleźć taki rower, trzeba najpierw zdobyć wiedzę na temat tego czym się poszczególne modele charakteryzują. Jeśli chce się wybrać możliwie jak najpopularniejszy rower, to będzie to bez wątpienia rower górski, czyli MTB. Jest on wyposażony w terenową oponę, duże amortyzatory, a także ogromne hamulce. Niestety jazda na nim nie należy na dłuższą metę do najprzyjemniejszych, ponieważ pozycja na nim bywa dość mecząca. Drugim w kolejności popularności modelem jest kolarzówka. Jest to rower zaprojektowany do szybkiej jazdy sportowej. Świetnie więc sobie radzi z jazdą na wprost, dobrze rozwija prędkość, a także pozwala na szybkie dotarcie do celu. Niestety taki rower w mieście kompletnie się nie sprawdza, ponieważ po pierwsze nie ma odpowiedniej zwrotności, a po drugie jego cienkie koła nie znoszą dobrze jazdy po nierównej nawierzchni. Grozi to w najlepszym wypadku spadkiem komfortu jazdy, a w najgorszym nawet upadkiem. Ostatnim pod względem popularności rowerem jest model trekkingowy. Jest to rower, który pod wieloma względami czerpie z wersji górskiej oraz szosowej. Nie tylko posiada duże amortyzatory i liczne biegi, lecz również duże koła oraz w miarę cienkie opony. Dzięki temu nie tylko rozwija duże prędkości, lecz również w niewielkim stopniu jest w stanie sobie poradzić na szutrze. Ogromną zaletą roweru trekkingowego jest to, że jest on fabrycznie wyposażony w oświetlenie, błotniki oraz bagażnik. Wydaje się więc, że z tej trójki to właśnie model do trekkingu w mieście sprawdzi się zdecydowanie najlepiej. Jeśli więc chce się kupić rower do miasta, poleca się właśnie model trekkingowy.

Artykuł powstał przy współpracy z https://primado.pl/

Redakcja otokrakow.pl