Jak dbać o włosy?

Jeżeli jesteś kobietą, na pewno interesuje cię twój wygląd zewnętrzny. Chciałabyś zawsze prezentować się świetnie i zachwycać wszystkich nienaganną cerą, idealnie gładką skórą i oczywiście lśniącymi włosami. A zaraz dowiesz się, jak dbać o włosy, by rzeczywiście były one takie, jak o tym marzysz. Dobra codzienna pielęgnacja to w końcu absolutna podstawa. Nie zastąpisz jej nawet całym wachlarzem drogich zabiegów kosmetycznych.

Pierwszy krok – usuwanie zbędnego naskórka

Może jeszcze o tym nie wiesz, ale skóra głowy także wymaga regularnego złuszczania. Na pewno stosujesz już peelingi na całym ciele, jednakże powinnaś je także wykorzystywać właśnie na włosach. Oczywiście nie nakładasz ich bezpośrednio na pasma, a właśnie na skórę głowy. Taki gotowy peeling kupisz w każdej lepiej zaopatrzonej drogerii. Używaj go potem przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu dogłębnie oczyścisz skórę głowy, a twoje włosy nabiorą niezwykłej objętości.

Krok drugi to dopasowanie kosmetyków do potrzeb włosów

Jeżeli maltretujesz je olbrzymią ilością preparatów nawilżających, podczas gdy tak naprawdę wymagają one wyłącznie oczyszczenia, nie dziw się, że nie jesteś zadowolona z tego, jak się prezentują. Najpierw dowiedz się, z jakim typem pasm masz do czynienia. Poczytaj o włosach suchych, łamliwych, zniszczonych i przetłuszczających się, by dopiero potem dostosować do nich całą pielęgnację. W przeciwnym wypadku efekt nigdy nie będzie dobry. Musisz używać tego, czego rzeczywiście potrzebujesz.

Jak dbać o włosy?

Prawdopodobnie w swojej pielęgnacji popełniasz jeden kluczowy błąd, przez który wszystkie twoje starania idą na marne. Mowa tu o dopasowywaniu szamponów do stanu włosów. A nie do końca tak do należy robić. Szampon służy bowiem do pielęgnacji skóry głowy, a o włosy dbasz z pomocą odżywki. Tej zasady spróbuj się więc trzymać. Jeżeli twoja skóra jest przetłuszczona, a włosy suche i łamliwe, sięgaj po szampony oczyszczające i nawilżające odżywki – nigdy odwrotnie. Możesz też raz w tygodniu wykonać sobie maseczkę. Dogłębnie odżywi ona całe pasma.

Odżywiaj swoje włosy nie tylko od zewnątrz, ale też od wewnątrz. Zadbaj o codzienną dietę, by wraz z nią przyswajać jak największą ilość składników odżywczych. Przydadzą ci się tutaj przede wszystkim tzw. witaminy urody, czyli witaminy A, E i C. Jeżeli nie jesteś w stanie przyjmować ich wraz z naturalnym pożywieniem, sięgnij po sprawdzone suplementy diety lub leki w kapsułkach. Uzupełnij niedobory, a twój wygląd poprawi się automatycznie. Zmiany przyjdą natychmiast.

Redakcja otokrakow.pl