Bullet journal – przyjemność z planowania

Jako kobieta sukcesu masz na swojej głowie całą masę różnych obowiązków, którym każdego dnia usiłujesz jakoś podołać. Nie jest to oczywiście łatwe. Próbujesz jakoś pogodzić ze sobą pracę, opiekę na dzieckiem lub zwierzątkiem, rozwój pasji czy nawet prowadzenie kont w mediach społecznościowych, ale tych spraw jest tak wiele, że nieraz o różnych rzeczach zapominasz, przez co potem tracisz swoją motywację do działania. Prowadzenie bullet journal’a pomoże ci w przejęciu kontroli nad własnym życiem. Dzięki niemu zaczniesz lepiej nad wszystkim panować. Staniesz się bardziej zorganizowana, a wypełnianie kolejnych zadań zacznie ci sprawiać dużo więcej radości i przyjemności.

Bullet journal – co to takiego?

Najpierw wypadałoby powiedzieć co nieco o tym, czym w ogóle jest bullet journal. Otóż jest to tym przeuroczego narzędzia organizacyjnego, który wyróżnia się tym, że każdy może go wykorzystać w zupełnie dowolny sposób. U niektórych odegra on rolę artystycznego pamiętnika, u innych stanie się natomiast klasycznym kalendarzem. Sama wiesz na pewno najlepiej, czego tak właściwie potrzebujesz w tym momencie. Spróbuj więc zamówić sobie jeden taki bullet journal i zaprojektuj go tak, by z jego pomocą zacząć lepiej organizować każdy swój dzień. Warto sprawiać sobie takie drobne prezenty. Potrafią one stać się najskuteczniejszą motywacją do efektywniejszego i skuteczniejszego działania.

Teraz przejdź już do samego planowania

Najpiękniejszy nawet bullet journal, obszyty złotymi nitami lub przywdziany w srebrzystą oprawkę w niczym ci nie pomoże, jeżeli odłożysz go na półkę lub schowasz do szuflady, a potem nie będziesz po niego w ogóle sięgać. Musisz go wykorzystać. Sama zastanów się nad tym, jak chciałabyś to zrobić. Zainspiruj się tutaj bullet journalami prowadzonymi przez inne kobiety sukcesu. Spójrz na przygotowane już kalendarze, pamiętniki i terminarze, szukając tych najpiękniejszych w Internecie. Możesz nawet całkowicie skopiować ich zawartość. Nikt tutaj nie posądzi cię o plagiat, bo przecież takiego dzienniczka nie musisz nikomu pokazywać. Prowadzenie bullet journal’a na samym początku zajmie ci trochę czasu, ale wraz z każdym kolejnym dniem będziesz dostrzegać liczne korzyści wynikające z organizacji życia. Nauczysz się kontrolować każdy swój dzień.

A tak naprawdę nie potrzebujesz specjalistycznego bullet journal’a, by zacząć panować nad życiem. Nie musisz inwestować w drogie artystyczne kalendarzyki, jeśli chcesz nauczyć się sztuki organizacji. To samo możesz przecież robić na zwykłym zeszycie. Liczą się tylko chęci.

Redakcja otokrakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *