Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Soczewki Fotochromowe — Gdzie kupić w Krakowie

26 sierpnia 2022 Soczewki Fotochromowe

Soczewki fotochromowe łączą zalety okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych. Ten rodzaj szkieł przyciemnia się lub rozjaśnia w zależności od warunków oświetleniowych. Fotochromy różnią się generacją, kolorem oraz czasem reakcji.

Pod koniec marca w Krakowie przedstawiciele producenta szkieł okularowych zaprezentowali nowych fotochrom ZEISS PhotoFusion X.  

Warto podkreślić, że w nowym produkcie warstwa światłoczuła fotochromu nanoszona jest na soczewkę filtrującą niebieskie światło, bez konieczności stosowania dodatkowego antyrefleksu.

Dzięki wykorzystaniu materiału BlueGuard użytkownik otrzymuje nie tylko ochronę przed słońcem i UV, ale również przed wysoko energetycznym światłem niebieskim. Światło to jest emitowane przez ekran komputera, działa drażniąco na oczy, oraz jest uważane za potencjalnie szkodliwe.

Piętą achillesową wcześniejszych generacji soczewek światłoczułych była prędkość rozjaśniania w pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu ulepszonej matrycy nośnej oraz zmniejszeniu średnicy cząstek barwiących producentowi udało się znacznie skrócić ten czas. Teraz soczewki rozjaśniają się 2,5x szybciej.

Więcej informacji na temat ZEISS PhotoFusion X odnajdziesz tutaj:  https://mozartoptyk.pl/soczewki-fotochromowe.html 

Jeżeli używasz tylko jednej pary okularów, docenisz zalety soczewek fotochromowych — Opinia eksperta

Poprosiliśmy o opinie specjalistę z salonu Mozart Optyk:

Soczewki fotochromowe są idealnym rozwiązaniem dla osób chcących połączyć zalety okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Najwięcej korzyści dostrzegą osoby używające tylko jednej pary okularów do wszystkich aktywności. 

Zastosowanie materiału filtrującego niebieskie światło zamiast antyrefleksu BlueProtect znacznie ogranicza niebieskie refleksy na powierzchni soczewki. 

Trzeba jednak podkreślić, że soczewki PhotoFusion X posiadają utwardzenie, warstwę oleo i hydrofobową, elektrostatyczną oraz wszystkie uszlachetnienia charakterystyczne dla soczewek premium. 

Najczęściej wybieranymi soczewkami są soczewki jednoogniskowe. Na magazynie posiadamy soczewki w podstawowym indeksie i pocieniane — index 1.6. ZEISS PhotoFusion X o występuje w trzech kolorach: szarym, extra szarym i brązowym.  

W wypadku wyższych indeksów i soczewek progresywnych mamy możliwość wykonania soczewki na zamówienie. Soczewka taka jest droższa, jednak bardziej dopasowana do potrzeb pacjenta. W soczewkach recepturowych klient może wybierać spośród pięciu kolorów fotochromu.

– Referuje Marcel Kozyro  

Warto podkreślić ze soczewki fotochromowe są soczewkami korekcyjnymi. Kupując nowe okulary, warto wykonać badanie wzroku. Dobrze dobrana moc korekcji jest podstawą komfortowego widzenia w okularach.

Gdzie kupić soczewki ZEISS PhotoFusion X 

Soczewki ZEISS-a są produktem wysokiej jakości, dlatego sieć dystrybucji jest stosunkowo wąska i oparta o wyspecjalizowane salony. Aby móc pracować na soczewkach tej marki konieczne jest posiadanie autoryzacji w postaci certyfikatu ZEISS Dealer.  

Mozart Optyk specjalizuje się w soczewkach okularowych ZEISS. Zapraszamy do jednej z czterech lokalizacji w Krakowie: Optyk Kraków. W każdym z naszych salonów działa gabinet okulistyczny. 

Materiał partnera

Redakcja otokrakow.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, wnętrza, ogród, stylowy lifestyle oraz praktyczne porady związane z pracą łączą się, by dostarczyć Ci inspiracji i wskazówek do kreowania piękna w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza z zakresu mody, aranżacji wnętrz, pielęgnacji ogrodu oraz poradnictwa zawodowego tworzy źródło inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników estetyki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kwasy aha i bha
naturalne odżywki do rzęs

Naturalne odżywki do rzęs

27 października 2022

laminacja rzęs w domu

Jesteś zainteresowany reklamą?

laminacja rzęs w domu