Zamów bezpieczne oznakowanie dróg!

Znaki drogowe mają szerokie zastosowanie i używane są obecnie nie tylko na drogach publicznych, ale też w innych miejscach. Gdzie je zamówić?

Wybór właściwych znaków drogowych ma duże znaczenie, dlatego też wtedy, gdy planuje się ich zakup, trzeba dobrać je odpowiednio zarówno pod kątem ich przeznaczenia, jak i parametrów technicznych. Na co powinno się zwrócić uwagę? Porad udziela firma Wimed, w której ofercie znajduje się szeroka gama znaków, w tym nowoczesne znaki nakazu: https://wimed.pl/products/znaki-nakazu/.

Jak wybiera się znaki na drogi?

Dopasowanie odpowiednich znaków drogowych do konkretnego miejsca ich zastosowania odbywa się na podstawie przepisów prawa oraz norm.

Głównym dokumentem, który określa zasady stosowania znaków drogowych Polsce, jest Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Zawiera ono główne informacje dotyczące stosowania znaków drogowych w praktyce na bazie Kodeksu drogowego.

Na podstawie informacji zawartych w rozporządzeniu przygotowuje się projekt oznakowania drogowego konkretnych dróg i terenów, a następnie zamawia się znaki drogowe.

Produkcja znaków drogowych

Produkcją znaków drogowych zajmują się firmy posiadające odpowiednie zaplecze, które wykonują dla klientów znaki odpowiadające przepisom prawa, a także mogą one przygotowywać znaki na indywidualne zamówienie.

Podczas produkcji znaków drogowych wykorzystuje się również odpowiednie normy zharmonizowane. Podstawową jest w tym przypadku norma PN-EN 12899-1, która odnosi się do znaków stałych nieodblaskowych i odblaskowych, znaków stałych nieodblaskowych i odblaskowych oświetlanych w nocy źródłami światła oraz do znaków podświetlanych.

Z zachowaniem tej normy produkowane są między innymi oferowane przez firmę Wimed znaki nakazu: https://wimed.pl/products/znaki-nakazu/.

Jak zamówić znaki drogowe?

Złożenie zamówienia na znaki drogowe nie jest skomplikowane i można zrobić to we własnym zakresie – również całkowicie przez internet.

Obecnie wiele firm ma własne strony internetowe, na których można zamawiać znaki drogowe, na przykład znaki nakazu na stronie firmy Wimed pod adresem https://wimed.pl/products/znaki-nakazu/.

Zamówienie na znaki drogowe może złożyć każda osoba, która chciałaby skorzystać z tego typu wyposażenia. Znaki zamawiają między innymi samorządy, spółki, firmy, ale również osoby prywatne, które chciałyby oznakować za ich pomocą swoją prywatną działkę, na przykład oznaczyć zakaz wjazdu na prywatną drogę.

Redakcja otokrakow.pl