Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Zalety najmu długoterminowego samochodu

19 października 2022 Zalety najmu długoterminowego

Posiadanie samochodu stało się swego rodzaju standardem w dzisiejszych czasach. Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez środka transportu jakim jest samochód. Posiadanie auta jest szczególnie przydatne w przypadku osób mieszkających w mniejszych, słabo skomunikowanych miejscowościach. Wówczas nie posiadając samochodu, utrudnione mogą być nawet najprostsze czynności takie jak wyjazd do sklepu lub pracy. Aktualnie coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup nowego samochodu. Istnieje wiele korzystnych form finansowania, dzięki którym można cieszyć się nowym samochodem bez konieczności wydawania jednorazowo dużej ilości gotówki. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się również usługa, która polega na wypożyczeniu samochodu na dłuższy okres. Tego typu usługę określa się mianem najmu długoterminowego. Jakie zalety ma najem długoterminowy oraz jakie formy finansowania zakupu aut są dostępne na rynku? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Leasing jako jedna z form finansowania

Jedną z najbardziej popularnych form finansowania, która cieszy się dużym uznaniem jest leasing. Ta forma finansowania przypomina zakup samochodu na raty. Korzystając z rozwiązania jakim jest leasing możemy cieszyć się nowym autem bez konieczności wydawania dużej ilości gotówki. Forma finansowania jaką jest leasing polega na tym, że mamy prawo do swobodnego użytkowania auta, w zamian za płacenie comiesięcznej raty określonej wcześniej w umowie leasingu. Na wysokość raty leasingu wpływa wiele różnych czynników. Jednym z nich jest wysokość wkładu własnego. Im więcej pieniędzy zainwestujemy w auto na początku, tym niższa będzie rata leasingu. Kwota miesięcznej raty zależy również od długości trwania leasingu. Im dłuższy będzie okres finansowania, tym wyższa będzie kwota, którą będziemy musieli płacić co miesiąc. Na wysokość raty ma również kwota wykupu auta. Leasing charakteryzuje się bowiem tym, że po skończeniu okresu leasingu auto można wykupić na własność. Im wyższą kwotę wykupu określimy w umowie, tym niższa będzie miesięczna rata. Leasing jest bardzo elastyczną formą finansowania, co oznacza, że możemy dostosować koszt miesięcznej raty do swoich potrzeb (kalkulator rat leasingu znajdziesz na autonowezawsze.pl). Leasing przeznaczony jest zazwyczaj dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Dla osób, które nie posiadają firmy, znacznie korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się najem długoterminowy dla klientów indywidualnych.

Najem długoterminowy dla klientów indywidualnych

Najem długoterminowy to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością – więcej przeczytasz na https://www.vwfs.pl/klienci-indywidualni/finansowanie-samochodu/finansowanie-samochodu-nowego/najem-dla-klientow-indywidualnych.html . W dużym stopniu przypomina on klasyczny leasing, ponieważ tak samo jak w przypadku leasingu musimy uiścić comiesięczną opłatę za użytkowanie samochodu. Usługę najmu długoterminowego świadczy m.in. VW FS. Najem długoterminowy dla klientów indywidualnych cechuje się jednak pewnymi ograniczeniami, których nie uświadczymy w przypadku klasycznego leasingu auta. Wśród ograniczeń można wyróżnić m.in. miesięczny limit kilometrów oraz brak możliwości zrezygnowania z najmu przed zakończeniem umowy. To wszystko wpływa jednak na miesięczny koszt użytkowania samochodu. Ze względu na to, że najem długoterminowy wiąże się z pewnymi ograniczeniami, miesięczny koszt użytkowania auta jest niewielki, przez co większość osób może sobie pozwolić na użytkowanie nowego samochodu za rozsądną cenę. Jeśli ktoś zastanawia się nad skorzystaniem z takiej usługi, warto odwiedzić stronę VW FS, która zajmuje się finansowaniem zakupu aut oraz właśnie najmem długoterminowym.

Redakcja otokrakow.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, wnętrza, ogród, stylowy lifestyle oraz praktyczne porady związane z pracą łączą się, by dostarczyć Ci inspiracji i wskazówek do kreowania piękna w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza z zakresu mody, aranżacji wnętrz, pielęgnacji ogrodu oraz poradnictwa zawodowego tworzy źródło inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników estetyki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak radzić sobie ze stresem
wstążki
Filtry do oczyszczacza powietrza Sharp - co trzeba o nich wiedzieć?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Filtry do oczyszczacza powietrza Sharp - co trzeba o nich wiedzieć?