Weganizm i dieta pudełkowa – trend czy sposób na zdrowe odżywianie?

Od jakiegoś czasu możemy obserwować zwiększenie zainteresowania dietą wegańską w przypadku wyboru diety pudełkowej w Krakowie oraz na terenie całej Polski. Równocześnie powstaje wiele nowych restauracji oferującej roślinne menu, a w sklepach powiększa się oferta produktów, które nie posiadają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Wiele osób decyduje się na nią ze względów etycznych, inni mówią o chęci ochrony środowiska. Nie brakuje też osób, które stosują weganizm jako dietę, która pomaga wysmuklić sylwetkę i zgubić niechciane kilogramy. W artykule przybliżyliśmy szczegóły wegańskiego cateringu dietetycznego w Krakowie – https://fitnesscatering.com.pl/pol_m_Dostawa_Krakow-247.html.

Czym jest dieta wegańska?

Dieta wegańska to sposób żywienia oparty wyłącznie na składnikach roślinnych, wykluczający wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Osoby, które prowadzą wegański tryb życia, często rezygnują także ze stosowania skór czy wełny. Taki styl życia lub u większości osób wyłącznie dieta mają różnorodne motywacje. Część osób powołuje się na względy etyczne, mówiąc, że nie chcą zabijać ani wykorzystywać zwierząt, sprawiając im cierpienie. Kolejny częsty argument to ochrona środowiska. Hodowla zwierząt na cele spożywcze produkuje ogromne ilości dwutlenku węgla i innych gazów, które przyczyniają się do globalnego ocieplenia. Weganizm pozwala ograniczyć ten ślad węglowy. Decydując się na catering dietetyczny w Krakowie część osób ma na celu redukcję wagi. Rzeczywiście, dieta roślinna jest stosunkowo niskokaloryczna i pozwala na szybszą redukcję. Niektóre osoby stosują ją wyłącznie jako czasową dietę zaplanowaną na konkretny cel, a inne nie powracają już do swoich starych przyzwyczajeń, widząc wszystkie zalety w takim sposobie odżywiania. Wegańska dieta pudełkowa w Krakowie to także dobry sposób, żeby spróbować nowych smaków, bez obawy o złe zbilansowanie posiłków. Każde danie jest zaplanowane przez profesjonalnego dietetyka, dzięki czemu nie trzeba się martwić o niedobory mikro-, makroelementów i witamin.

Catering dietetyczny wegetariański i wegański – różnice

W Polsce powoli przybywa zwolenników diety wegańskiej. Taki wybór w diecie pudełkowej staje się niemalże tak samo popularny jak opcja wegetariańska. W obu z nich nie je się mięsa ani ryb, jednak weganizm jest jeszcze bardziej restrykcyjny i zakazuje wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie znajdziemy w niej więc jaj, mleka, serów, jogurtów, masła, które są dozwolone w diecie wegetariańskiej. Wiele osób decyduje się na catering w Krakowie w momencie, kiedy dopiero zaczynają stopniowo wprowadzać zmiany do swojego życia i przechodzą na weganizm. Zbilansowane posiłki dostarczane każdego dnia do pracy lub do domu pomagają zmienić swoje nawyki. To także dobry sposób, żeby nauczyć się nowych, ciekawych przepisów, które zapewniają dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Prawidłowe skomponowanie diety roślinnej jest początkowo trudniejsze niż diety zawierającej mięso. Wynika to przede wszystkim z konieczności zmiany przyzwyczajeń. Z pomocą profesjonalnego dietetyka komponującego posiłki do cateringu dietetycznego nie wymaga to na szczęście naszej pracy. Specjalista zadba o odpowiednią ilość białka dostarczanego w postaci roślin strączkowych (fasoli, soi, groszku, soczewicy czy ciecierzycy) oraz zdrowych tłuszczy.

Catering Kraków – dobrze zbilansowana dieta

Zważając na rosnącą świadomość Polek i Polaków na temat wpływu sposobu odżywiania na planetę oraz na nasze zdrowie i samopoczucie możemy się spodziewać, że dieta wegańska nie będzie jedynie chwilowym trendem, tylko zostanie z nami na dłużej. Roślinny catering w Krakowie to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą spróbować tego sposobu odżywiania, a nie mają czasu, aby zapoznać się z wszystkimi zasadami tej diety oraz obliczać kaloryczność wszystkich posiłków. To także możliwość nauczenia się nowych, często nieoczywistych smaków i oczyszczenia organizmu. Zdecydowana większość osób, które przeszły na dietę roślinną twierdzi, że odnotowały poprawę samopoczucia oraz ogólnie lepiej się czują. Różnorodność warzyw, owoców, orzechów, nasion i zbóż jest tak duża, że wegańskie posiłki w diecie pudełkowej w Krakowie zaskoczą niejednego smakosza.

Redakcja otokrakow.pl