Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Reparacja czy wymiana: jak postępować w przypadku uszkodzonych szyb

17 września 2023 Naprawa czy wymiana


Pęknięcie czy nawet odprysk na szybie samochodowej potrafią być niezwykle irytujące. Jednak komfort kierowcy i pasażerów to w tym wypadku nie wszystko. Uszkodzona szyba może przeszkadzać podczas prowadzenia samochodu i w ten sposób zagrażać bezpieczeństwu. Każdy ubytek w szybie wpływa też na jej wytrzymałość i to jak szyba zachowa się w przypadku stłuczki, wypadku czy innego zdarzenia drogowego. Pojawia się więc pytanie, czy warto naprawiać uszkodzone szyby samochodowe, czy lepiej nie ryzykować i od razu wymienić szybę na nową. To właśnie na nie postaramy się odpowiedzieć w tym krótkim artykule.

Naprawa uszkodzonych szyb

Pęknięcia czy odpryski pojawiają się najczęściej na szybie przedniej i jest to niestety spory problem. Nie chodzi to tylko o to, że przez przednią szybę patrzymy najczęściej, ale też o to, że jest to największa, a co za tym idzie najdroższa szyba w samochodzie. Co więcej, jeśli często poruszasz się po drogach szybkiego ruchu, to niestety odprysk lub drobne pęknięcie na szybie jest nieuniknione. 

W związku z tym wymiana szyby przedniej na nową po pojawieniu się każdego uszkodzenia byłby finansowo nierozsądne. Z drugiej jednak strony pozostawienie pęknięcia bez opieki może doprowadzić do jego powiększenia. Warto więc zastosować specjalne preparaty do naprawy odprysków. W ten sposób nie tylko usuniesz irytującą niedoskonałość, ale też zabezpieczysz szybę na przyszłość.

Sensowność stosowania tego typu preparatów kończy się niestety na wspomnianym zabezpieczeniu szyby i usunięciu nieestetycznego uszkodzenia. Jeśli pęknięcie jest głębsze i narusza integralność strukturalną całej szyby, to nie warto ryzykować i lepiej jest wymienić ją na nową.

Wymiana szyb w samochodzie

Wymiana przedniej szyby w samochodzie nie jest może szczególnie skomplikowaną naprawą, ale jest zdecydowanie naprawą problematyczną. Dlatego warto jest oddać tak uszkodzony samochód do warsztatu, który na swoim wyposażeniu ma profesjonalne narzędzia, takie jak specjalne przyssawki, które znacznie ułatwiają taką wymianę. 

Co więcej, wymiana szyby nie należy do najdroższych napraw. Cena zależy oczywiście od konkretnej sytuacji i modelu samochodu, ale koszt samej robocizny nie powinien przekroczyć 200-300 złotych.

Materiał zewnętrzny

 

Redakcja otokrakow.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, wnętrza, ogród, stylowy lifestyle oraz praktyczne porady związane z pracą łączą się, by dostarczyć Ci inspiracji i wskazówek do kreowania piękna w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza z zakresu mody, aranżacji wnętrz, pielęgnacji ogrodu oraz poradnictwa zawodowego tworzy źródło inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników estetyki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak radzić sobie ze stresem
wstążki
Filtry do oczyszczacza powietrza Sharp - co trzeba o nich wiedzieć?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Filtry do oczyszczacza powietrza Sharp - co trzeba o nich wiedzieć?