Prądnik Biały – co najludniejsza krakowska dzielnica oferuje mieszkańcom?

Dynamicznie rozwijająca się część Krakowa ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom. Na terenie Prądnika Białego przybywa inwestycji mieszkaniowych, dlatego każdego roku przyciąga kolejnych nabywców. Dzielnica rozciąga się na powierzchni prawie 2400 ha i stanowi jednostkę pomocniczą stolicy Małopolski. Prądnik Biały to nadal spokojne miejsce, w którym można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

Dlaczego warto tu zamieszkać?

Dzielnica położona jest blisko centrum miasta i posiada bardzo dobre połączenie komunikacyjne. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje około 30 linii autobusowych oraz 5 tramwajowych. Prądnik Biały to idealne miejsce do zamieszkania dla osób, które poszukują ciszy i spokoju. Na obszarze dzielnicy znajduje się mnóstwo terenów zielonych czy rekreacyjnych. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą spacerować po Parku Krowoderskim, Parku im. Stanisława Wyspiańskiego, Parku Leśnym Witkowice. Na terenie Prądnika Białego zlokalizowane jest pole campingowe, klub sportowy oraz basen.

Rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa sprawia, że mieszkańcom żyje się wygodnie i komfortowo. Mogą zrobić zakupy w okolicznych galeriach, sklepach dyskontowych lub budowlanych. W dzielnicy znajdują się liczne placówki edukacyjne, kulturalne oraz medyczne, na przykład Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla, Dworek Białoprądnicki, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II.

Mieszkania na sprzedaż Prądnik Biały

Wielu deweloperów wybiera to miejsce na swoje inwestycje. Mieszkania na sprzedaż w dzielnicy Prądnik Biały cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi oraz studenci, którzy są zadowoleni z dobrego dojazdu do centrum. Mieszkańcy mają gdzie wyjść i zjeść w pobliskich restauracjach. Dlatego nowe inwestycje mieszkaniowe wyrastają tu w bardzo szybkim tempie. 

Na terenie dzielnicy znajdziemy przeważnie lokale mieszkalne o powierzchni od 40 do 60 m kw. Większych mieszkań jest prawie 3 razy mniej. Średni koszt nieruchomości w przeliczeniu na metr kwadratowy wynosi 8 939 zł. Na szczególne wyróżnienie zasługują mieszkania z rynku pierwotnego, zlokalizowane przy ulicy Jabłonnej czy Pachońskiego. Osiedla o kameralnej i atrakcyjnej architektonicznie zabudowie znajdują się w pobliżu trzech parków. Poza tym zostały wyposażone w wiele udogodnień takich, jak tarasy, podziemne garaże oraz przydatne komórki lokatorskie.

Podsumowanie

Okolice Prądnika Białego są miejscem atrakcyjnym dla seniorów i młodych ludzi, w tym rodzin z dziećmi. Lokale mieszkalne chętnie wynajmują turyści oraz studenci. Dzielnica należy do najbardziej popularnych i dynamicznie rozwijających się części Krakowa. Mieszkańcy mają dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej oraz publicznych placówek medycznych.

Nieruchomości w Prądniku Białym poszukują głównie osoby, które nie przepadają za gwarnym życiem nocnym. Kulturalne życie dzielnicy koncentruje się wokół Dworku Białoprądnickiego, który posiada bogatą ofertę zajęć z plastyki, muzyki, tańca czy śpiewu.

Opracowanie: GetHome.pl

Redakcja otokrakow.pl