Krakowska starówka dobra na spacer, czyli jak najlepiej zwiedzać stolicę Małopolski?

Choć komunikacja miejska w stolicy Małopolski jest dobrze rozwinięta, wiele osób, zarówno mieszkańców, jak i turystów decyduje się na podróżowanie po mieście własnym samochodem. To duża wygoda, jednak na miejscu lepiej zrezygnować z samochodu na rzecz własnych nóg, zwłaszcza jeśli chodzi o Stare Miasto w Krakowie. Jego zabudowa jest na tyle zwarta, że spacerowanie zabytkowymi uliczkami to czysta przyjemność, zresztą przyjezdni nawet nie mają możliwości wjazdu autem do centrum miasta. Gdzie zatem zostawić auto?

Kraków spacerem – dlaczego warto?

Stolica Małopolski to znakomity cel wycieczkowy. Nie ma znaczenia, jakim typem turysty jesteś. Wolisz spędzać czas w lokalnych restauracjach, smakując tutejszej kuchni i podziwiając starówkowe panoramy? A może masz naturę łazika i musisz zajrzeć w każdy zakamarek? Ciesz się swobodą zwiedzania tego urokliwego miasta i wykorzystaj w tym celu strzeżony parking. Kraków ma takich miejsc cały szereg, jednak najbliżej centrum znajduje się parking pod Wzgórzem Wawelskim prowadzony przez grupę Interparking.

Oferta parkingowa pod Wawelem. Na jakie warunki możesz liczyć?

Na podwawelskim parkingu możesz zostawić auto bez obaw o jego bezpieczeństwo, a przy okazji nie tracić cennego czasu na dojście w wybrane miejsce. Bliska odległość starówki powoduje, że na własnych nogach możesz dostać się z parkingu na Rynek w niemal 10 minut.

Parkując w pobliżu Wawelu, masz pewność, że odbierzesz auto w dokładnie takim stanie, w jakim je zostawiłeś. Interparking zapewnia stały nadzór nad całością obiektu oraz zaawansowany system monitoringu. Stres związany z parkowaniem natychmiast minie, a ty będziesz cieszyć się atmosferą miasta. To całodobowy obiekt dostępny zarówno dla gości, jak i mieszkańców miasta. Z dokładnym cennikiem zapoznasz się tuż przy wjeździe i wyjeździe z parkingu lub na stronie internetowej.

Wygospodarowano tutaj także miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Redakcja otokrakow.pl