Strona główna
Dom i ogród
Tutaj jesteś

Kraków – mieszkanie w centrum czy na obrzeżach?

15 czerwca 2021 kraków

Na krakowskim rynku nieruchomości znajduje się wiele interesujących ofert mieszkaniowych. Do wyboru mamy mieszkania w centrum Krakowa lub na obrzeżach miasta. Pierwsza opcja z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto polega na transporcie publicznym i nie chce pokonywać długich dystansów na co dzień. Z kolei życie na obrzeżach metropolii spodoba się osobom, którym zależy na ciszy, spokoju oraz komforcie przebywania w pięknych okolicznościach przyrody.

Mieszkania w centrum stolicy Małopolski

Dzielnice położone w samym sercu miasta cieszą się niesłabnącą popularnością. Stare Miasto i Kazimierz należy do najdroższych lokalizacji. Tutaj stawki mieszkań winduje rozwinięty rynek turystyczny. W tej części Krakowa znajduje się mnóstwo zabytków, pomników, starych kamienic i klasztorów. Do centralnych dzielnic stolicy Małopolski zalicza się także Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Krowodrza oraz Czyżyny. Mieszkańcy dobrze oceniają te regiony małopolskiego miasta za rozwiniętą komunikację oraz rozbudowaną infrastrukturę handlowo-usługową.

Rynek nieruchomości w Krakowie jest na tyle atrakcyjny, że bez problemu można znaleźć wymarzone lokum. W centralnych częściach miasta usytuowane są nie tylko zabytkowe budynki, ale też nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza nowe mieszkania na Grzegórzkach. Szczególnie wśród osób, które cenią sobie wielkomiejski styl życia i bliskość do wielu modnych miejsc. Grzegórzki spodobają się każdemu, kto nie chce tracić czasu na dojazdy do pracy czy na uczelnię.

Nieruchomości na obrzeżach Krakowa

Coraz większa liczba osób decyduje się na przeprowadzkę z zatłoczonego centrum. Duży popyt na mieszkania położone na obrzeżach Krakowa skłania deweloperów do poszukiwań terenów pod kolejne inwestycje mieszkaniowe. W stolicy Małopolski można wskazać co najmniej kilka obszarów, które zyskały w ostatnich kilku latach na popularności. Do takich miejsc należą Dębniki, Podgórze, Podgórze Duchackie, Prądnik Biały, Bronowice, Swoszowice, Łagiewniki czy Nowa Huta.

Krakowskie przedmieścia są idealną propozycją dla osób, które chcą uciec od uporczywego hałasu i tłumu ludzi. Najlepszą komunikacją mogą się pochwalić Mistrzejowice, Bieńczyce oraz Czyżyny. Wymienione lokalizacje są popularne zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi, ponieważ charakteryzują się sporą ilością skwerów zieleni, bogatą siecią placówek edukacyjnych czy rozwiniętą infrastrukturą usługowo-handlową.

Na terenie Krakowa znajduje się wiele spokojnych, bezpiecznych i zielonych dzielnic. Jedną z nich jest Zwierzyniec, sąsiadujący ze Starym Miastem. Dzielnica należy do prestiżowych oraz najpiękniejszych rejonów Krakowa. W tej części miasta mieści się Kopiec Kościuszki, zoo, obserwatorium astronomiczne, Lasek Wolski, Kopiec Piłsudskiego, Zakon Norbertanek, Erem Kamedułów, Stadion Cracovii czy Błonia. Można tu aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, ponieważ dzielnica zaliczana jest do najczystszych rejonów stolicy Małopolski.

Redakcja otokrakow.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, wnętrza, ogród, stylowy lifestyle oraz praktyczne porady związane z pracą łączą się, by dostarczyć Ci inspiracji i wskazówek do kreowania piękna w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza z zakresu mody, aranżacji wnętrz, pielęgnacji ogrodu oraz poradnictwa zawodowego tworzy źródło inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników estetyki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak zaprojektować łazienkę dla niepełnosprawnej osoby?
mieszkanie
magazyn

Jesteś zainteresowany reklamą?

magazyn