Jak spędzić święto zakochanych w Krakowie w 2023 roku?

Romantyczna kolacja w restauracji Hotelu Estera — czy to dobry pomysł na Walentynki? Zastanawiacie się, jak spędzić walentynki w 2023 roku? Możliwości jest wiele, ale gdy brakuje Wam pomysłów na ten wyjątkowy dzień, a chcecie go zapamiętać na długo, skorzystajcie z poniższych propozycji. Decydując się na wycieczkę do Krakowa, na pewno nie pożałujecie. Stolica Małopolski należy do tych miast w Polsce, w których przez cały rok czuć powiew romantyzmu. Święto Zakochanych to doskonały moment, aby się o tym przekonać.

Romantyczna kolacja w restauracji Hotelu Estera — czy to dobry pomysł na Walentynki?

W Krakowie nie brakuje idealnych miejsc na romantyczny pobyt. Jednym z nich jest Hotel Estera w Krakowie, który oferuje specjalny pakiet dla zakochanych — Walentynki 2023. Dlaczego warto go zarezerwować? Hotel Estera znajduje się w samym centrum krakowskiej dzielnicy Kazimierz. Spacerując po okolicy, poczujecie niepowtarzalny klimat miasta. Rezerwując nocleg w ramach pakietu, możecie liczyć na bezpłatne podwyższenie kategorii pokoju. Pobyt obejmuje śniadania w formie bufetu i wyjątkową, romantyczną obiadokolację 11.02 w hotelowej restauracji Esterante, przy dźwiękach granej na żywo muzyki.

Jak spędzić Walentynki w Krakowie w 2023 roku?

A może romantyczny spacer po Krakowie?

Personel Hotelu Estera podpowie Wam, gdzie wybrać się na romantyczny spacer po Krakowie. Jeśli interesują Was romantyczne zakątki miasta, do takich zalicza się Zaułek Niewiernego Tomasza na Starym Rynku, kopiec Kościuszki i bulwary wiślane. Z kolei Kładka Ojca Bernatka łącząca Kazimierz z Podgórzem to ulubione miejsce zakochanych par znane jako krakowski most zakochanych. Spacerując we dwoje, warto odwiedzić Planty, które znajdują się blisko Rynku Głównego.

Romantyczna wycieczka tematyczna z przewodnikiem — jaka jest jej trasa?

Jeśli chcecie doświadczyć magicznej atmosfery Krakowa, wybierzcie się na romantyczną wycieczkę tematyczną z przewodnikiem. W jej trakcie nie tylko zwiedzicie zabytki, ale także posłuchacie historii wielkich romansów i zdrad. Poznacie obyczaje królewskich ślubów, sekrety alkowy władców i krakowskich artystów. Trasa wycieczki przebiega wzdłuż malowniczych miejsc, więc nie zabraknie okazji do zrobienia romantycznych zdjęć.

Gdzie wybrać się na kulig w Krakowie i okolicy?

Uważacie, że kulig to nieco zapomniana atrakcja? Jeśli spadnie śnieg, wybierzcie się na kulig do Ojcowa i Ojcowskiego Parku Narodowego, a z pewnością zmienicie zdanie! Program obejmuje godzinną przejażdżkę saniami, a do tego ognisko, pieczenie kiełbasek i rozgrzewający napój. Radosną atmosferę tak spędzonych Walentynek 2023 zapamiętacie na długo. Możecie też skorzystać z dodatkowej atrakcji — nocnego obejścia Ruin Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie z lampionami i przewodnikiem.

Masaż lub spa dla dwojga — dlaczego warto?

Jeśli w Walentynki chcecie zadbać o siebie i swoją urodę, zdecydujcie się na masaż lub spa dla dwojga. Tym sposobem spędzicie trochę czasu razem, a przy okazji zrelaksujecie się i poprawicie sobie humor. W okolicach Walentynek krakowskie gabinety spa oferują wiele zabiegów dla zakochanych. Masaż przy świecach i nastrojowej muzyce, masaż gorącą czekoladą dla amatorów łakoci to tylko wybrane propozycje na wspólne wyjście z okazji Święta Zakochanych.

Święto Zakochanych — a może wyjście do kina?

Wśród pomysłów na udane Walentynki w Krakowie w 2023 roku nie może zabraknąć wyjścia do kina. To dobra propozycja na wieczór we dwoje w romantycznej atmosferze. Tym bardziej że coraz więcej kin przygotowuje na ten dzień wyjątkowy repertuar i dodatkowe atrakcje dla widzów. Jeśli zależy Wam na kameralnej atmosferze, wybierzcie się do małego kina.

Redakcja otokrakow.pl