Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czeka Cię podróż z Balic? Sprawdź, jak się przygotować

4 lipca 2023 podróż z Balic

Wakacje to czas, w którym na lotnisku w Balicach robi się naprawdę tłoczno. Polacy chętnie podróżują w różnych kierunkach w celach wypoczynkowych, ale każdego dnia przewijają się tu także tłumy zagranicznych podróżnych, którzy chcą spędzić urlop właśnie nad Wisłą. Jeśli wylatujesz z Balic, powinieneś zadbać o sprawną komunikację na lotnisko, odprawę i wszelkie inne formalności. Pamiętaj, że komfort podróży zaczyna się jeszcze przed wejściem do samolotu.

Jak najszybciej dostać się na Balice?

Kolej kursująca z dworca w Krakowie bezpośrednio na Balice to jeden z najważniejszych atutów tego portu lotniczego. Pociąg złapiesz w Dworca Głównego w centrum miasta, a sam przejazd trwa nie dłużej niż 20 minut. Co więcej, dojeżdżając na lotnisko, nie musisz nawet wychodzić na zewnątrz – peron jest zintegrowany z terminalem pasażerskim. Przez pieszą kładkę szybko dostaniesz się do bramek odprawy i nawet ciężki czy mało poręczny bagaż nie będzie dla ciebie problemem. Nie będziesz także przejmować się niekorzystną pogodą.

Jak połączyć dojazd samochodem i wylot z Balic?

Na miejsce wylotu musisz dotrzeć samochodem spoza Krakowa? Jedną z bezpiecznych opcji będzie wówczas parking-Balice. Cennik proponowany przez operatora jest wyjątkowo korzystny, jak na tak oblegane miejsce. Jeśli zarezerwujesz miejsce postojowe online z wyprzedzeniem, za ok. tygodniowy okres zapłacisz jedynie 110 zł. Nie dość, że wygodnie dojedziesz od razu w okolice terminala, to jeszcze zyskasz pewność, że twój pojazd jest całkowicie bezpieczny. Ochrona pojazdów zakłada zarówno nadzór fizyczny, jak i zaawansowany system monitoringu samochodów.

Parking na Balicach. Jak go zlokalizować?

Miejsca postojowe znajdziesz w odległości ok. 400 metrów od terminala pasażerskiego. To wyjątkowo korzystna dla podróżnych lokalizacja. Zaraz po opuszczeniu samochodu znajdziesz się w hali odlotów. To szczególnie cenne, jeśli podróżujesz dziećmi czy dużą i mało poręczną walizką.

Operatorzy tego typu obiektów doskonale wiedzą, że wszelkie dodatkowe udogodnienia dla podróżujących są mile widziane. Interparking na Balicach oferuje m.in. wypożyczenie kompresora czy akumulatora, a także fotelika dla dziecka.

Redakcja otokrakow.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, wnętrza, ogród, stylowy lifestyle oraz praktyczne porady związane z pracą łączą się, by dostarczyć Ci inspiracji i wskazówek do kreowania piękna w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza z zakresu mody, aranżacji wnętrz, pielęgnacji ogrodu oraz poradnictwa zawodowego tworzy źródło inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników estetyki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak radzić sobie ze stresem
wstążki
Filtry do oczyszczacza powietrza Sharp - co trzeba o nich wiedzieć?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Filtry do oczyszczacza powietrza Sharp - co trzeba o nich wiedzieć?