Artykuły

Mieszkania PLUS w Skawinie

Dobre wieści dla mieszkańców podkrakowskiej Skawiny i nie tylko. W drugiej połowie nadchodzącego roku do dyspozycji będzie, aż 140 mieszkań z programu PLUS. Przy ulicy Torowej powstanie, aż 7 budynków w których głównym założeniem będzie rozplanowanie większych mieszkań 3 i 4 pokojowych. Jak obiecują inwestorzy każde mieszkanie będzie miało też dodatkowe nadziemne miejsce parkingowe.

Dla kogo mieszkanie plus w Skawinie ?

Ze skawińskiego programu plus będą mogły skorzystać wszystkie grupy społeczne i wiekowe. Jednakże ze względu, że będą to mieszkania głównie 4-pokojowe największe szanse będą miały rodziny wielodzietne. W pierwszej kolejności będzie brana pod uwagę sytuacja w rodzinie i wysokość zarobków. Z dotychczasowych komunikatów można wnioskować, że pozytywne rozpatrzenie wniosku będzie ułatwione w przypadku rodzin, które nie mają zdolności kredytowej na skutek zbyt niskich dochodów.

Budowa podziemnego przejścia przy dworcu PKP w Skawinie

Na wieści inwestycyjne “Mieszkanie Plus w Skawinie” spółka PKP w Skawinie zobowiązała się na budowę przejścia podziemnego pod torowiskiem które łączy dworzec kolejowy z sąsiednią ul. Kilińskiego. Ma to na celu ułatwić szybkie i bezproblemowe przejście nowym mieszkańcom.

W okolicy planowana jest również budowa miejskiego żłobka co na pewno ucieszy rodziny wielodzietne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *