Artykuły

mieszkać w krakowie

Dlaczego warto mieszkać w Krakowie.

Kraków to miasto z naprawdę ogromnym potencjałem. Oferuje ogromne możliwości rozwoju zawodowego, jest tu najniższy wskaźnik bezrobocia w kraju (5,2%).
Jest tutaj bardzo rozwinięta infrastruktura biznesowa. Mieszczą się tutaj siedziby jednych z największych korporacji, co zaś stwarza bardzo dobre warunki do zatrudnienia. Kraków to również miasto, które sprzyja rozwojowi własnej działalności gospodarczej – założenie restauracji, sklepu, hotelu, wynajem mieszkań… – to bardzo opłacalne inwestycje – zwłaszcza blisko centrum. Kraków w kwietniu 2012 roku znalazł się w gronie 120 najatrakcyjniejszych miast świata.

To magiczne miejsce – są tu najpiękniejsze zabytki w Polsce. Każdy spacer to przeniesienie się do bajki! Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki – to wyjątkowe miejsca, znane niemal każdemu, na całym świecie.

Kraków to również miasto nauki. Jeśli nauka to studenci, jeśli studenci… – to świetnym sposobem na opłacalny biznes będzie wynajem im mieszkań czy całych domów. Najlepiej tych, które umiejscowione są najbliżej uczelni.

Trzeba również wspomnieć, że Kraków jest ośrodkiem kulturalnym Europy. W 2000 roku Kraków otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. To najchętniej odwiedzane miasto przez turystów nie tylko z Polski, ale i całego świata.

Kto nie słyszał o słynnym Live Music Festiwal? odbywa się właśnie w Krakowie. To naprawdę fajnie miejsce, w którym dużo się dzieje!

Każdy, w każdym wieku potwierdzi, że Kraków jest magicznym miejscem. Jedni zachwycają się jego zabytkami i atrakcjami. Inni uwielbiają go za to, że tak się dzięki Niemu wzbogacili… Cóż. Różne korzyści, ale zadowolenie jedno takie samo 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *