Artykuły

Mieszkanie pod wynajem w Krakowie

Mieszkanie pod wynajem, czyli – pewny zarobek – zwłaszcza w Krakowie.

Wiele osób zastanawia się w co zainwestować pieniądze, żeby dobrze zarobić. Oprocentowanie lokat w bankach często jest tak niskie, że nie pokrywa nawet inflacji. W co więc inwestować? W nieruchomości – zwłaszcza w Krakowie, bo to bardzo dobry rynek pod tym względem.
Mnóstwo tu nie tylko turystów, ale również studentów, którzy szukają mieszkania dla siebie na czas studiów – a może i na dłużej.

Coraz więcej osób kupuje mieszkania w Krakowie właśnie na wynajem. W Krakowie wzrost cen mieszkań poszły o 4% w górę w skali roku, ponieważ jest duży popyt właśnie na mieszkania pod kątem inwestycji – im bliżej centrum Krakowa – tym mieszkanie droższe – ale i kwota za wynajem będzie wyższa – i odwrotnie – im dalej od centrum – tym mieszkania będą tańsze.

Według najnowszych raportów, wynajem mieszkania w Krakowie należy do jednego z najdroższych w Polsce. Drożej jest tylko w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku.
Za wynajem mieszkania od 40-60 metrów2 płaci się średnio 2100zł (miesięcznie). Rekord należy jednak do Warszawy, gdzie za mieszkanie o tej samej powierzchni musimy zapłacić prawie 3000zł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *