Artykuły

Co warto zobaczyć będąc w Krakowie?

Każdy, kto mieszka w Krakowie, wie doskonale co wręcz trzeba zobaczyć, kiedy jest się w tym pięknym mieście na wycieczce. Nie każdy turysta jednak zdaje sobie sprawę co warto zwiedzić i często pomija najpiękniejsze miejsca. Nadchodzimy więc z pomocą i podpowiadamy!

Co muszę zobaczyć będąc w Krakowie?

KRAKOWSKI DWORZEC GŁÓWNY

1.Stary dworzec Główny – oczywiście Nowy dworzec w Krakowie prezentuje się znakomicie, ale Ci, którzy lubią stary typ budowli niech zobaczą ten stary dworzec – niestety… tylko z zewnątrz zachwyca turystów – w środku zrobiono atrakcje dla dzieci – plac zabaw.

BARBAKAN

kraków-barbakan

2.Barbakan -który został wzniesiony w XV wieku, dawniej otoczony był wysoką fosą, dziś otaczają go piękne ścieżki – pieszo-rowerowe.

RYNEK GŁÓWNY

kraków-rynek

3.Rynek Główny – to chyba wiadome, że trzeba go zobaczyć będąc w Krakowie. Kościół Mariacki z wieżą widokową, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, maleńki kościółek świętego Wojciecha, pomnik Mickiewicza… Atrakcji w bród – w jednym miejscu.

WAWEL

jj

4.Wawel – trzeba wejść na to wzgórze niezależnie od pory roku, bo prezentuje się naprawdę przepięknie.

SMOK WAWELSKI

smok-wawelskis

5.Smok Wawelski – na Bulwarach nad Wisłą czeka na nas nie lada atrakcja. Co 10 minut smok zieje ogniem

MOST GRUNWALDZKI

6.Most Grunwaldzki – może i sam most nie jest niczym wyjątkowym, ale za to widok z niego… coś pięknego!

 

KRAKOWSKI KAZIMIERZ

7.Kazimierz – znajduje się blisko mostu o którym wspomnieliśmy wyżej. To dzielnica pełna zabytków architektury Żydowskiej, która promowana jest od lat w mediach. Naprawdę warto przyjść tu na spacer.

Oczywiście polecamy wcześniej dokładnie zaplanować wycieczkę po Krakowie, zwłaszcza jeśli będziecie mieć ograniczony czas na zwiedzanie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *