Artykuły

Nietuzinkowe pomysły na meble z palet

Już jakiś czas temu pojawił się dziwny, a zarazem ciekawy trend na wykorzystywanie drewnianych palet do tworzenia mebli. Meble z palet są na swój sposób po prostu “fajne“. Skąd się to wzięło ? Na pewno ma to lekki związek z modnym dzisiaj stylem skandynawskim, gdzie przeważa prostota, biel i akcenty drewna.  Drugim ważnym czynnikiem jest unikalność i niepowtarzalność tego typu pomysłów, gdzie ogranicza Nas tylko i wyłącznie wyobraźnia. Przyciągający jest również koszt wykonania takich dekoracji, który zazwyczaj waha się w granicy kilkunastu lub kilkuset złotych, przy czym koszt jednej palety to mniej więcej 20 zł.

Specjalnie dla Was dobrałem ciekawe i inspirujące projekty prostych, jak i rozbudowanych mebli drewnianych które na pewno sprawdzą się rewelacyjnie w Waszych mieszkaniach.

Poniżej przedstawiam Wam małe i większe półki ścienne, które nie wymagają dużych nakładów finansowych, a z pewnością nadadzą Waszym mieszkaniom oryginalnego “smaku”. Wieszaki na ubrania, półeczki do toalety, świeczniki, mini barki … można by tak wymieniać bez końca.

   

Inni też wykorzystują palety do bardziej rozbudowanych projektów takich jak: Łóżka z palet, sofy, narożniki, ławy, stoliki, a nawet i drzwi. Niewątpliwie wszystkie tego typu metamorfozy przyniosły ciekawe efekty, a mieszkania zyskały nietuzinkowego charakteru.

Dodatkową zaletą mebli z palet jest fakt, iż dają niesamowite możliwości aranżacyjne

Jak we wszystkim są zwolennicy i przeciwnicy, tak jest i tutaj. Temat jest bardzo sporny, ale przecież o gustach się nie rozmawia. My zdecydowanie należymy do tej pierwszej grupy ceniąc oryginalne rozwiązania meblowania mieszkań.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *