Artykuły

Mieszkanie w Stylu Skandynawskim

Styl Skandynawski

 

Ostatnio bardzo modny stał się „Styl Skandynawski”, którego elementy da się zauważyć wszędzie. Charakterystyczne, minimalistyczne kanapy na nogach, delikatne stoliki, dość surowy styl – co jeszcze? Jeśli chcecie urządzić swoje mieszkanie w stylu Skandynawskim to mamy dla Was kilka wskazówek – jak zrobić to poprawnie i ze smakiem!

Styl Skandynawski wywodzi się z Europy Północnej. Główną cechą stylu skandynawskiego jest jego bardzo silny związek z naturą. Jak już wspomnieliśmy – minimalizm i prostota. Jasne ściany, drewno, naturalne obrazy, funkcjonalne meble. Jednak w tak specyficznym stylu, musimy się dobrze czuć – dobrze więc zaplanujcie wasz remont.

Styl Skandynawski jest o tyle wspaniały, że świetnie sprawdza się zarówno w mieszkaniach malutkich jak i dużych domach. Jego kolorystyka i forma sprawia, że pomieszczenie optycznie powiększa się a surowe drewno ociepla je.

Główne cechy stylu skandynawskiego:

  • Jasne kolory – do głównej kolorystyki skandynawskiej należą jasne odcienie szarości, beże i oczywiście biel.
  • Naturalne materiały – oczywiście najważniejsze jest tutaj drewno, ale istotną rolę odgrywa również kamień.
  • Ergonomia – wygoda i komfort – to najważniejsze elementy w stylu skandynawskim. W mieszkaniu ma panować harmonia – z naturą.
  • Wyraziste wzory – geometria i mocne kontrasty – chociażby w obrazach czy dodatkach to prawdziwy styl skandynawski.
  • Tkaniny – odgrywają w stylu ważną rolę. Bawełna, len, juta – to najważniejsze tkaniny skandynawskiego stylu.
  • Bardzo zróżnicowane dodatki – mają one dopełnić surowe wnętrze. Dodatki mają być jednak praktyczne i mają za zadanie zaakcentować jasny skandynawski styl wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *